Skocz do zawartości
errorek3

Dysk HD502HJ raz działa raz nie, włączą się dopiero po załadowaniu systemu

Rekomendowane odpowiedzi

post-176924-0-52990500-1458156672_thumb.jpg

 

Potrzebuję pomocy, zmieniłem procek oraz płytę główną na i3 6300 oraz gigabyte GA-H110M-S2H.

Od samego początku zaczęło się od problemu z dyskiem, kiedy był podłaczony ( samsung hd502hj ) bios zacinał się na ekranie ładowania na około 15 sekund, w windowsie ani biosie nie był widoczny. System jest na innym dysku ssd z którym nie ma najmniejszego problemu. Po którymś resecie z kolei dysk pojawił się w biosie i następnie w windowsie. Po kolejnych paru resetach znowu zniknął z biosu, ale pojawia się w windowsie. Wyciągnałem go na wierzch i ewidentnie widze, że dysk zaczyna pracować dopiero kiedy cały windows się załaduje ): O co tutaj chodzi, dysk działał idealnie na starej konfiguracji asus m4a785-td evo oraz phenom x4 955. (╥﹏╥)

W hd tune dysk na czerwono podkreśloną pozycję Spin Up Time

Edytowane przez errorek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbówałem kilku kabli oraz różnych portów sata na płycie głównej.

Odkryłem, że włączając komputer i wchodząc do biosu dysk nie pracuje, lecz jeśli odepnę i podepnę zasilanie będąc cały czas w biosie to zaczyna pracować. Po szybkim resecie i ponownym wejściu do biosu jest widoczny :/

 

Wersja oprogramowania to 1AJ100E4. Z tego co wygooglałem to jest to ta wadliwa wersja ale gdy próbuje zrobić aktualizację to wyskakuje mi coś takiego.

Edytowane przez errorek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało mi się zrobić update oprogramowania dysku i.... wydaję się, że pomogło :D

Po pełnym wyłączeniu komputera i ponownym włączeniu dysk startuje bezpośrednio po kliknięciu guzika power. 

 

Edytowane przez errorek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...