Skocz do zawartości
donkicha

Pomoc w wyborze pamięci ram do płyty ASUS M5A97 R2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Szykuje się do modernizacji komputera ale napotkałem jeden problem :( Mianowice jakie ramy dobrać do https://www.asus.com/pl/Motherboards/M5A97_R20 tej płyty głównej i procesora AMD Phenom IIX4 945,potrzebuje 8GB :D.

Proszę o pomoc,najlepiej by te ramy były na stronie morele.net .

Edytowane przez donkicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic szybszego procek nie wykorzysta [nawet do konca nie jestem przekonany czy ta wersja obsługuje ramy 1600 bo to jest procek bez BE

http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X4%20945%20-%20HDX945WFK4DGM%20(HDX945WFGMBOX).html

wg nich ram max 1333

Obsłuży 1600MHz, a nawet szybsze - wszystkie p2 mają oficjalnie obsługę 1333MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1333 MHz to jest oficjalna specyfikacja AMD - podobnie jak u intela jest 1600MHz. Płyta ustawi 1333, a wyżej trzeba ustawiać "ręcznie". Teraz już dokładnie nie pamiętam czy obsłuży wyższe niż 1600, ale 1600 na pewno - choć wielkiej różnicy między 1333 a 1600 i tak nie będzie.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mnie się też wydaje ze nawet zwykłe phenomy bez be powinny obsługiwac 1600 [też mam skleroze bo to ile czsu już upłyneło od premiery ;)]

brałbym te żółte ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...