Skocz do zawartości
ZONK000 OC

Nie pojawia się komputer w sieci, konfiguracja samby.

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

 

Wiem że tematów o konfiguracji programu samba jest sterta ale nijak nie mogę sprawić żeby pozostałe komputery z windows 7 widziały komputer z fedorą 23. Gdy włączę na linuxie udostępnianie multimediów itp to na komputerach z windows pojawiają się ikony w otoczeniu sieciowym z serwerami multimediów, niema natomiast KOMPUTERA jako takiego. Ogólnie jest jakiś problem z ustawieniem sieci bo w menadżerze plików niema szans wejść w SIEC. Mogli byście okiem rzucić na plik z konfiguracją samby?

 

https://megawrzuta.pl/download/8da02892e651a3350ce7eb2fcb9f560d.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pliku -> nie widzę screena, ale ściągnij sobie takie narzędzie: gadmin-samba

http://gtk-apps.org/content/show.php/GAdmin-SAMBA?content=132014

z doświadczenia, narzędzia wbudowane w środowiska graficzne nie zarządzają wszystkimi ustawieniami samby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to masz syf w tym configu. Zrób backup i wywal te wszystkie komentarze.

Po drugie j/w. Albo takie graficzne narzędzie albo poczytaj o SWAT dla SMB (aktualnie masz SWAT2 dla SMB v4)

 

Aha, no i nic nie wiemy o sieci, być może coś masz skopane z grupą/siecią/czymkolwiek co przechodzi przez router.

 

@Djikstra Klik

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie śmiga aż miło oczywiście jest to tylko jeden katalog ale więcej mi zupełnie nie potrzeba

 

[share]

comment = Ubuntu File Share Server

path = /srv/samba/share

create mask= 0777

directory mask = 0777

browsable = yes

writable = yes

guest ok = yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...