Skocz do zawartości
Mertal

Dobre słuchawki do 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam w planach zakupienie słuchawek do komputera PC, a jestem kompletnym laikiem w kwestii specyfikacji i atrybutów tych urządzeń. Cena to jak w temacie do 500zł. Nie chcę słuchawek dousznych. Chciałbym żeby miały wbudowany mikrofon. Słuchawki służyć będą głównie mi do grania w gry.

Zastanawiam się na taką propozycją od Plantronics: http://techplanet.pl/produkty/sluchawki-i-mikrofony/plantronics-gamecom-rig-500e,65251.html co o nich sądzicie, warte są tej ceny?

Za pomoc z góry dziękuję.

Edytowane przez Mertal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już koniecznie chcesz słuchawki z mikrofonem, to popatrz może po Sennkach PC 330. Ale lepiej wyjdziesz, jak kupisz osobny mikrofon (Zalman Mic1 przyczepiany do koszulki, lub Trust Starrz stawiany na biurku) i słuchawki hi-fi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie z mikrofonem, to AKG K551.

Bez mikrofonu jest większy wybór, ale należałoby dołożyć jeszcze ze 100/150zł i zastanowić się jakie brzmienie nas interesuje.

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile K550 to dobry model zamkniętych słuchawek, o tyle takie mikrofony na kablu można rozbić o kan tyłka. Wystarczy, że się obróci otworem w stronę koszulki i już wytłumi się na tyle, że rozmówca będzie słabo słyszał.

 

I nie, nie trzeba dokładać 100/150zł, by znaleźć coś ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K550 i K551 można wyrwać za podobne pieniądze, grają bardzo podobnie, uniwersalnie. Z zauważalnych różnic - dłuższy i grubszy kabel w tych pierwszych, więc skoro autor chce wbudowany mikrofon, to w tych pieniądzach K551 będą najlepsze.

 

Jeżeli mikrofon będzie na wysokości podbródka, a nawet szyi, to rozmówca będzie wszystko wyraźnie słyszał.

 

Co do rozwiązania z Zalmana, tanie i dobre, ale mało praktyczne, zwłaszcza gdy wstajemy od komputera i zapominamy, że jesteśmy "połączeni" z komputerem, zrywając przy okazji kable ... brzmi znajomo?

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalmana podpinałem do kabla słuchawek, problem solved...

co do słuchawek, jak do grania to moge polecić koss ur-40, ale to budżet nie pozwoli...problemem jest u nich kabelek,ciut krótki ;p ale w grach w połączeniu z creative zx są zarąbiaszcze, już 2 bany wychaczyłem w americas army pg, bo niby czituję...a to po prostu na słuch idzie ludzi wychaczyć, wystarczy że sie poruszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozwiązania z Zalmana, tanie i dobre, ale mało praktyczne, zwłaszcza gdy wstajemy od komputera i zapominamy, że jesteśmy "połączeni" z komputerem, zrywając przy okazji kable ... brzmi znajomo?

 

Jak Gregu napisał - robisz 'skrętkę' i tyle. A i możesz go zaczepić, gdzie Ci się podoba, natomiast te wszystkie piloty z wbudowanym mikrofonem są z reguły za nisko (by łatwo było spojrzeć na przyciski na nim) i bez jakiś samoróbek nie przysuniesz ich bliżej twarzy. Do tego K551, a to model robiony specjalnie pod srajfona, mają kabel niemożebnie krótki, a na dodatek zakończony wtyczką 4pin, co wymusza zastosowanie przedłużki i rozdzielacza - o jakości dźwięku możesz wtedy zapomnieć, a więc kasa wywalona w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...