Skocz do zawartości
onbluer

Prośba o ocenę zestawu LC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Bardzo proszę o ocenę zestawu LC pod i5-6600k. Dodam jeszcze, że na razie nie ma karty graficznej, ponieważ czekam na nową generację :)

 

Już prawie zdecydowałem się na dwie Monsty (360 i 240), ale chyba wybiorę cieńsze wersje. Czytałem, że te pierwsze potrzebują potężnego nawiewu, żeby pracowały efektywnie. A dla mnie cisza to jeden z priorytetów.

 

Złączek i węża nie ma, bo już lecą do mnie Barrowh 10/16 i Primochill od Pana Tomasza :)

 

Mam niemały dylemat nad wyborem pasty termoprzewodzącej. Kiedyś używałem właśnie IC Diamond i byłem zadowolony. Teraz jednak biorę pod uwagę również Coollaboratory Liquid. Dodam, że będę robił skalpowanie CPU, więc może to ma jakiś wpływ na wybór pasty.

 

Ostatnia kwestia, to wybór płynu. Czy kolory pastelowe od Mayhems reagują na światło UV?

 

Pozdrawiam.

630ed8bf4b94a53cae666a237582500e.jpg

Edytowane przez onbluer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnice cieńsze lepiej, popatrz na testy.

Pasta jak do skalpa to raczej tylko clp (pod czapkę). Ale na same bloki nie wiem czym bym zastosował, bo zostawia ślady, chyba że się tym nie przejmujesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory nie za dobre do chłodnic. Weź np. EK Vardar.

 

Zgadzam się z aerialem co do pasty. W dodatku trudno się ją nakłada. Weź Gelid GC-Extreme (BTW nie potrzebujesz tak dużej ilości do jednokrotnego zastosowania).

 

Ogólnie zdecydowanie odradzam barwione płyny.

 

Z resztą wszystkie te rzeczy, które wypisałem przeczytasz sobie w moim poradniku odnośnie LC, który jest na konkurencyjnym portalu (nie będę linkował :P ) ;)

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowałem nieco zestaw. Co powiecie teraz? Wentylatory mogą być?

 

Płyn musi być kolor, bo już kupiłem przeźroczysty wąż.

 

Otwór na górze mogę spokojnie powiększyć i zmieścić tam chłodnicę 3x140.

 

57794ae768c2107e22cc76f4e72e94bc.jpg

Edytowane przez onbluer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...