Skocz do zawartości
Kondziu

Szum w lewym głośniku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

Parę miesięcy temu kupiłem nowy komputer, poniżej znajduje się jego specyfikacja:

Corsair RM650 650W Gold PSU
100-FS-C901-KR ITX ACX COOLER
6GB GByte GTX 980Ti G1 GAMING
Intel Core i7 6700K s1151 4.0G
Asus Z170 PRO GAMING Mobo
2x4G CorVENG LPX DDR4-3000
1TB WD1003FZEX Black SATA3 64M

 

Dokupiłem zestaw głośników Logitech Z333. Zacząłem zauważać, że tylko z lewego głośnika wydobywa się szum (od czasu do czasu). Napisałem do Logitecha i przysłali mi nowy zestaw ale sytuacja się powtarza. Mam także słuchawki Corsair VOID RGB, które podłączam przez USB i kiedy ostatnim razem grałem w The Division mogłem słyszeć szum w równych odstępach czasowych. Co może być tego przyczyną? Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić co jest nie tak? Wynika z tego wszystkiego, że to wina mojego sprzętu, da się to jakoś naprawić?

 

Dodam, że mam zainstalowane wszystkie nowe sterowniki.

 

Pozdrawiam

Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć urządzenia radiowe - wifi router, karty, telefony i zaobserwuj czy szumy się pojawiają.

mogłem słyszeć szum w równych odstępach czasowych. 

Jakie to mniej więcej interwały? 5 sekund szumu / minutę ciszy? 1 s / 1s ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Twoje słuchawki są widziane jak osobne urządzenie audio (karta dźwiękowa) w systemie? Szum był taki sam zarówno przy korzystaniu z głośników jak i ze słuchawek?

 

W przypadku audio szum może mieć wiele źródeł - uszkodzone/niedokładnie włożone kable, zakłócenia wewnątrz obudowy uszkodzona dźwiękówka na płycie. Dziwne natomiast, że słyszałeś szumy też na słuchawach podłączanych przez USB. Wtedy nie używasz ani dźwiękówki na płycie, ani kabli, którymi podłączone są głośniki. Może też być tak, że szumy w głośnikach powodowane są czym innym niż szumy w słuchawkach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Mieliście rację. Szumy zniknęły, kiedy odłączyłem kartę sieciową (bezprzewodowa Wi-Fi, podłączana pod USB) od komputera.

Nie wiem w sumie co powinienem zrobić, ponieważ nie mam możliwości podłączenia internetu kablem. Czy gdybym kupił inną kartę to myślicie, że szumy dalej by się pojawiały czy tylko ta jedna jest zepsuta?

Pozdrawiam

Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...