Skocz do zawartości
knur004

Zasilacz doprowadza prąd ale komputer nie startuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam zasilacz corsair ax 750 80+ Gold, bebechy seasonic i ostatnio pojawił się problem. Wrzucam również filmik. Po załączeniu zasilania z tyłu zasilacza i wciśnięciu przycisku power na obudowie komputer nie startuje. Na filmie widać że zasilanie jest doprowadzone ponieważ palą się 2 zielone diody na karcie graficznej. Po ponownym przełączeniu z tyłu zasilacza i odczekaniu aż diody zgasną znowu to samo. Dopiero po wyjęciu kabla z zasilacza i ponownym włożeniu komputer wystartował.

 

Wcześniej były takie sytuacje, że komputer startował, ale z 10- sekundowym opóźnieniem od naciśnięcia przycisku power na obudowie. Dodam że na innym zasilaczu - cooler master silentpro gold 600w problem nie występował. Zasilacz już dogorywa czy jakiś inny problem?

 

View My Video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany, po prostu już stwierdził że ma dosyć... miałem kiedyś tak że zasilacz na początku chciał startować, a później całkowicie umarł, tak jak w tym przypadku

Poza tym sam sobie odpowiedziałeś, ten zasilacz nie chce wystartować, a inny startuje bez problemu :P

 

PS: Zasilaczy i innych komponentów nie warto reperować na własną rękę, bo po prostu to wychodzi porównywalnie taka sama cena, a z brakiem doświadczenia może się wiązać wybuch wszystkiego, a nie tylko zasilacza :P

Jedyną rzecz jaką bym ci doradzał, to (po gwarancji) rozkręcenie obudowy zasilacza i delikatne wyczyszczenie go z kurzów, sprawdzenie bez dotykania komponentów (wypukłe, przypalone, naderwane) i po złożeniu bez ingerencji sprawdzić czy działa.

Czytałem że rozruch zasilacza, to moment kiedy jest największy przepływ energii, jak i ciepła. Może ma tak zapchany wentylator, że po prostu nie może się ruszyć a to doprowadza do odcięcia (aby się nie spalił)

 

Jestem samoukiem, i moje rady proszę brać pod pryzmatem samodzielnego myślenia :)

Edytowane przez Elemenar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, moje działania były następujące - odpiąłem zasilacz od płyty głównej, zostawiłem tylko molexa i wpięte na niego wentylatory i listwę led, drutem połączyłem piny 14 i 15 i próbowałem wystartować go przyciskiem z tyłu zasilacza - nic. Jednakże po dognieceniu i wymasowaniu przycisku wystartował. Wszystko jest na filmiku. Więc może wystarczy zmienić sam przycisk? Czy jednak to coś poważniejszego?

Co do kurzu - czyściłem już go sprężonym powietrzem, a wentylator startuje jak zasilacz dostanie jakieś tam obciążenie. Przy wentylatorach i listwie led nie kręcił się. Nie rozkręcałem jeszcze bo są plomby.

 

Na filmie może się wydawać że źle wpiąłem drut - wpiąłem na 100 % dobrze. 3 razy liczyłem piny, a tak widać bo drut krzywy.

http://pl.tinypic.com/r/qz4y8o/9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak jak by ci przycisk nie do końca chodził, ja bym spróbował z nim pokombinować, chyba że wystarczy go włączyć i zostawić :P

PS: jak masz strach o plomby i gwarancje, to oddaj go i niech się oni użerają :)

Edytowane przez Elemenar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...