Skocz do zawartości
krabol

Lite-on czy Teac

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem :(

Posiadam lite-on'a 48x24x48 i nagrane na nim plyty audio nie wszedzie dzialaja wiec chce wymienic na teac'a 52x za doplata jajkies 50 zlotych

nie wiem jak wydajnosc tych teac'ow bo slyszalem ze sa gorsze od lite-on'ow i maja slabsza jakosc nagranych plyt

zalezy mi rowniez na cisz bo rozpedzony lite-on jest glosny jak traktor, a ja gram glownie w nocy

plyty audio nie chca odczytywac tylko niektore odtwarzacze nawet prawie nowe wieze hi-fi

czy warto doplacic

czy teac jest cichy (to dla mnie bardzo wane) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teac 52 do audio to juz wogóle odpada

 

lite -nie za cichy -zgoda -ale zeby cd audio nie grały gdziekolwiek jeszcze sie nie spotkałem- a wypalam ich duzo

 

moze zmien soft do wypalania -bo wymiana spawarki nic nie da a moze byc jeszcze gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem :( 

slyszalem ze sa gorsze od lite-on'ow i maja slabsza jakosc nagranych plyt

8O

 

W mojej opinii Teac będzie o niebo lepszy od liteona. A co do płyt -

myśle, ba! jestem pewnien, że to wina wieży. Sam tak mam z nowym Thomsonem :( Nie wiem jak z głośnością, ale nie pożałujesz wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Lite-on, jest lepszy. Pierwsze słyszę że płyty audio nagrane przez Lite-on nie chcą się odczytywać.Może nagrywasz na słabych, niefirmowych płytach.Sam posiadam 24x10x40 Lite-on i każda płyta audio( głównie nagrywam na Verbatimach ) jest odczytywana nawet przez stare odtwarzacze CD sprzed 5 lat, oraz w nowych wieżach. Proponuje także przy nagrywaniu muzyki zmiejszyć szybkość nagrywania np. do 16x, wtedy na pewno odtwarzacz odczyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na czym opierasz swoją wypowiedz??

 

na doswiadczeniu z uzytkowania obu modeli???

 

nie rozmieszaj mnie

 

teac to znaczy sie opel - a lite-on- polonez tak?? - no comments

 

te czasy juz sie dawno skonczyły i teac zakonczył swe lata swietnosci odkad pakuje do srodka bebechy asusa wiec nie pitol bzdetów

 

ps.w/w tyczy sie wypowiedzi Ghazi'ego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem :( 

Posiadam lite-on'a 48x24x48 i nagrane na nim plyty audio nie wszedzie dzialaja wiec chce wymienic na teac'a 52x za doplata jajkies 50 zlotych

nie wiem jak wydajnosc tych teac'ow bo slyszalem ze sa gorsze od lite-on'ow i maja slabsza jakosc nagranych plyt

zalezy mi rowniez na cisz bo rozpedzony lite-on jest glosny jak traktor, a ja gram glownie w nocy

plyty audio nie chca odczytywac tylko niektore odtwarzacze nawet prawie nowe wieze hi-fi

czy warto doplacic

czy teac jest cichy (to dla mnie bardzo wane) 8)

mam liteonka 48x24x48x nagralem audio na predkosci 48x na plytce esperanzy, wyniki : na wieży za 3500zl nie idzie, na discmanie wartym 50zl bez zadnego zająknięcia idzie.

potem zrobilem to samo na plytce performance wszystkie mozliwe odtwarzacze czytają bezproblemu, to samo tyczy sie lepszych nośników takich jak np. Verbatim-nigdy nie mialem problemu z odczytem jak nagralem na takiej plytce. Moim zdaniem jest to wina nośnika na jakim nagrywasz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem :( 

slyszalem ze sa gorsze od lite-on'ow i maja slabsza jakosc nagranych plyt

8O

 

W mojej opinii Teac będzie o niebo lepszy od liteona.

wejże se zmarszcz pisiora, bo mnie w<span style="color:red;">[ciach!]</span>iaj.ą takie texty :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytki nagrywa z predkoscia 4x i nie czyta ich tylko na niektorych iezach na dobrej za 3tysiaki na zwyklej za 800 zl i na cd w tradiu za 400 zl wiec co zrobic

nagrywalem na plytach od najgorszych do najlepszych (esperanza, akoss, dysan, tdk) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to ten post jest w całosci napisany przez KRABOLA! poprostu podszył się pod mój profil ;-)

Więc z pretensjami nie do mnie! :-) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz uwzględnić moją opinię to:

Tutaj masz linka do recenzji Teaca CD-W552E na cdrinfo.pl

http://cdrinfo.pl/cdr/hard/Teac_CD-W552E/1.php3

z tego co widzę nie wypada on najlepiej - ja zresztą nie wgłębiałem się w tę lekturę, sam też nic na temat tego napędu ci nie powiem. Natomiast powiem ci rzecz taką żę najlepszy model jaki Teac wypuścił to model W540 z prędkością nagrywania x40. Dlaczego?

"Firma Teac obchodzi w bieżącym roku 50 rocznicę istnienia. Do tej pory sama zajmowała się projektowaniem własnych napędów, lecze modele CD-W548E oraz CD-W552E to już OEMy napędów firmy Asus." - cdrinfo.pl

 

Niektórzy mówią że Asus też podobno dobry sprzęt - looknij tu i osądź sam:

http://www.cdrinfo.pl/cdr/hard/Asus_CRW-5224A/1.php

 

Sam posiadam tegoż W540 i jestem bardzo zadowolony, wcześniej miałem już dwa wolniejsze modele Teaca i także sprawowały się bez zarzutu - bardzo dobra korekcja Audio i Danych.

 

Reasumując - jeżeli Teac to tylko W540 - takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem :( 

slyszalem ze sa gorsze od lite-on'ow i maja slabsza jakosc nagranych plyt

8O

 

W mojej opinii Teac będzie o niebo lepszy od liteona.

wejże se zmarszcz pisiora, bo mnie w<span style="color:red;">[ciach!]</span>iaj.ą takie texty :evil: :evil: :evil:

Oczywiście Pretorian jest mistrzem, geniuszem, to co powiedzą inni a jest niezgodne z JEGO opinią jest goofnem. Rozumiem - większośc osób na forum ma inne zdanie, ale nie można tego normalnie wyrazić? On on ma teksty człowieka, na którego głowie rodzice patelnie prostowali. Ja na miejscu krabola bym brał Teaca. To, że dla Pretoriana jest to powód, żeby "marszczyć pisiora" - to gratuluję upodobań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teac to znaczy sie opel - a lite-on- polonez tak??  - no comments

 

te czasy juz sie dawno skonczyły i teac zakonczył swe lata swietnosci odkad pakuje do srodka bebechy asusa wiec nie pitol bzdetów

Zgodzę się z Bartezjuszem - dawniej mówiło się że Teac to mercedes wśród napędów - bo tak faktycznie było. Dziś wiele innych firm np. LiteOn także robi dobry, tani sprzęt. Nie ukrywajmy - wszystkie podzespoły to i tak Tajwan, Singapur, Korea, Chiny itp itd. Wielokrotnie tak było że napędy wyglądały tak samo tylko nadruk miały inny - tak było chyba w przypadku Traxdaty i czegoś tam jeszcze - nie pamiętam dokładnie.

Jak zawsze będzie tyle opinii ilu użytkowników, ale jedno powiem Teac faktycznie dał du.y przez to że przestał swoje konstrukcje robić :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze jakis inny nared bo widze ze ten teac wypada o wiele gorzej niz myslalem

moze np LG

vizzard---> napedy teac sa juz niedostepne :( nie idzie ich dostac jakby ktos chcial sprzedac to bylbym chetny 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze jakis inny nared bo widze ze ten teac wypada o wiele gorzej niz myslalem

moze np LG

vizzard---> napedy teac sa juz niedostepne :(  nie idzie ich dostac jakby ktos chcial sprzedac to bylbym chetny 8)

Sam mam dwóch kumpli którzy wypalają na LG - nie narzekają. Jedno co ja sprawdzilem - to chyba w modelu x48 faktycznie dobra korekcja (choć na moim Teacu lepsza :D ). Ja osobiście raczej zufałbym takim firmom jak: Yamaha, TDK lub Plextor - ale to już sam musiałbyś coś na ten temat poszukać.

Tutaj masz linka do stronki gdzie na dole są teściki wypalarek m.in. x48 i x52:

http://cdrinfo.com/Sections/Hardware/All.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z nowszymi teacami, ale mam 40-stke i nie zamieniłbym jej na żadnego lite-ona. Płytki nagrywa wzorowo i z audio też sobie świetnie radzi.

No tak ale krabol napisał że są one już niedostępne. Teraz już tylko nówki powyżej x40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z nowszymi teacami, ale mam 40-stke i nie zamieniłbym jej na żadnego lite-ona. Płytki nagrywa wzorowo i z audio też sobie świetnie radzi.

No tak ale krabol napisał że są one już niedostępne. Teraz już tylko nówki powyżej x40

Dokładnie - TEAC 40x już jest niedostępny :( NIestety - jakies 2 tygodnie temu wlasnie taka nagrywarka mi sie po 1.5 roku bezbłednego działania spaliła - na szczescie ma 2 lata gwarancji. NIestety - prawdopodobnie będzie wymieniona na 52x, a to już nie TEAC :cry: Ostatni porządny to własnie 40x - chyba najlepszym wyjsciem będzie sprzedanie tej 52x i zastanowienie się nad kupnem nagrywarki DVD. Dzis czytałem, ze niedługo zawita do nas LiteOn 4x (http://cdrinfo.pl/software/stronaspw.php?o...neid=3177224608 - cena planowana ok 699zł, a parametry? Całkiem przyzwoite!

 

BTW: Kto ma jakieś doświadczenia z nagrywarkami DVD 4x? Ewentualnie jaki model jest godny polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lite-On 40x12x48 i sprzecik sprawuje sie wysmienicie (nawet teraz nagrywam, gdy pisze ten post :D ). A co odczytywania plyt nagranych przez ta nagryware ( i nie tylko). Ja nagrywam Audio max x8 i jeszcze zadnej nie zepsulem (czyt. stara wieza nie odczytala plyty). Ale jesli nagrywalem powyzej tej predkosci, zdarzalo sie ze niektore sprzety audio (ale nigdy czytniki w kompach, bo te posiadaja bardzo dobra korekte bledow i lepszej jakosci laser) nie odczytywaly plyt. A druga sprawa to nosnik. Przy predkosci x8 nagrywalem dla kumpli na roznych cudach i tez nie bylo z tym problemow, ale jak juz pisalem predkosc nie wieksza niz x8.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Lite-On'a ...

 

szczerze moowiac tez mam czasem problemy z wypalonymi plytami audio - ekstremalnie zadko (choc bywa ze czasem nie dziala prawidlowo-na jadnej takiej syfiastej no-name'owej miniwiezy).

 

Czasem problem moze tkwic nie tyle w zbyt duzej predkosci wypalania a na przyklad w zbyt MALEJ ! Okazuje sie ze plyta powinna byc wypalona z predkoscia OPTYMALNA - dla starszych plytek (np: do 16X) sprawa byla prostsza -optimum osiagaly w zakresie np:4-8-10x. Obecnie bywa rooznie w zaleznosci od producenta - ale mysle ze w erze plyt x40 (x48) mozna poeksperymentowac w granicy x16 (troche w dool , troche w gore)....Dodatkowo dochodza sprawy uzytych substancji(barwnikoow), z ktoorych wykonana jest warstwa "wypalana" wiec eksperymenty moga potrwac dluzej

 

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje trzy grosze w kwestii optymalnej prędkości nagrywania. Gdzieś kiedyś czytałem (najprawdopodobniej CHIP) - zrobili jakieś testy wpływu prędkości nagrywania przy różnych wypalarach, różnych nośnikach i przy różnych prędkościach nagrywania na jakość zapisanych Danych i Audio. Wynikiem były wnioski:

* kolor barwnika ma wpływ na jakość - teoretycznie im ciemniejsza płytka tym lepiej

* nośniki firmowe (choć nie zawsze) są lepszym wyborem

* opymalna prędkość zapisu Audio waha się w granicach x8-x16 a najlepiej x12

* nagrywanie z dużymi prędkościami x40 x48 x52 zawsze jest mniej korzystne niż nagrywanie z prędkościami relatywnie mniejszymi; m.in. przy dużych prędkościach powstaje więcej tzw. błedów jitter

* czas jest wrogiem danych zapisanych na płytach CDR - przytoczyli przykład, że po dwóch latach są problemy z odczytem danych zapisanych ówcześnie z dużą prędkością

 

W tym przypadku pomijam jakość samych urządzeń nagrywających - przyjmując ją na jednym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam CDRW Teac x40 i bez rewelacji

czasami psuje plytki pokazujac komunikat Communication Error

a ostatnio nawet cos ze jakis Blad ASPI

Ale jakos nagrywam    

 

krzychu

Może jakiś problem ze sterami ASPI Adapteca, może wina taśmy IDE, a może masz po prostu walnięty egzemplarz - coś czasami nie kontaktuje, np jakiś zimny lut cy cuś?

BTW A jaki masz system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okazje kupic teac'a 24x

czy ktos ma ta machine nie wiem czy oplaca sie brac ja za jakies 100 zlotych 8)

czzy moze ktos dac screenshoty ze nero cdspeed

jaka ma korekcje bledow i jak nagrywa i odczytuje plyty :o :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj Lite-on 48x12x48 wypala elegancko i nie zaminilbym na zadnego teaca czy tez LG.

 

Nie spalil jeszcze zadnej plytki a mial juz w sobie nawet takie za 50 gr multispeed'y jakies - smigal je spokojnie 24x a bufor nawet nie spadal ponizej 98%.

 

Ja jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...