Skocz do zawartości
sosik

Jaką karte graficzną wybrać FX ; GF3 czy 9100L !! Help!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Proszę o pomoc !!

Mam w tej chwili no name Radeona 9100 L i zastanawiam się czy nie kupić

GeForceFX 5200 PixelView 128Mb lub

GeForca 3 Ti 200 Gainwarda Power Pack !! Ti450 TV GS

 

Patrzyłem z punktu na to ze można geforcy ładnie podkręcić i że Fx już ma nowszą technologię !!

 

Proszę o szybką poradę bo do jutra rana muszę dać odpowiedź co zamówić !!!

 

Dziękuje i pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon 9100 od Sapphire to najlepszy wyjscie jezeli chodzi o wydajnosc i zarowno cenę, nic lepszego nie znajdziesz w tej cenie. Widze ze to twoj pierwszy post, ale na nastepny raz sprobuj takich rzeczy sam wyszukac poprzez opcje "szukaj" a napewno znajdziesz kilkanascie tego typu tematow.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale najmocniejszy i tak będzie Ge Force 3tit!!! Pozatym na bank będzie miał największy potencjał O/C! No ale to już jednak trochę stara architektura :( Nie obsługuje niektórych nowych efektów w aplikacjach 3d ;] Aczkolwiek ja jechałem na nim trochę ;] Teraz się przesiadam na Fx 5600 256ddr ;] A swoją drogą, nie lepiej dozbierać troszkę kasy i kupić ge force tit 4200??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power Color 9100 (L) tez sa dobre

5200 tu masz recenzje i porownanie - wynika ze nawet 9100L bylo w kilku wypadkach lepsze od 5200 a pelne 9100 w wiekszosci,

przy tak slabych kartach to raczej nie uzywa sie AA czy jakis mega zawansowanych funkcji bo lepiej miec 30-40 fps bez AA niz 10 z AA wiec na to sie razej nie patrzy.

na benchmarku znajdzesz tez recenzje innych 9100

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...0/strona-1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na poczatek proponowalbym uzyc opcji szukaj bo juz kilka topic podobnych bylo na ten temat.

A teraz do rzeczy poecilbym Radka 9100 jednak uwazaj zebys nie trafil na 64 bitowke!! Firma tak jak: Hercules lub Saphire powinna sie nadac....

GF3 jest juz lekko zacofany technologicznie w porownaniu do radka. Jednak kreci sie dobrze. Jesli chodzi o FX to jest to masakrycznie wykastrowana karta o slabych osiagach. Sam wyglad karty mnie zraza, wiec wybor nalezy do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na poczatek proponowalbym uzyc opcji szukaj bo juz kilka topic podobnych bylo na ten temat. 

A teraz do rzeczy poecilbym Radka 9100 jednak uwazaj zebys nie trafil na 64 bitowke!! Firma tak jak: Hercules lub Saphire powinna sie nadac....

GF3 jest juz lekko zacofany technologicznie w porownaniu do radka. Jednak kreci sie dobrze. Jesli chodzi o FX to jest to masakrycznie wykastrowana karta o slabych osiagach. Sam wyglad karty mnie zraza, wiec wybor nalezy do Ciebie ;)

:?: :!: A w czym jest niby zacofany technologicznie ? Przecież obie karte sprzętowo wspierają DX 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf3 lepszy ale r8500 jest troche lepszy, chociaz FX jeszcze troszke lepszy. Mimo to wybralbym gf3 poniewaz lepszy, z drugiej strony lepszy FX od R8500 ktory jest lepszy od gf3ti. Dlatego, ze gf3ti jest lepszy od FX5200 to skusilbym sie na R8500. Znowoz lepszym rozwiazaniem bedzie wybrac walniecie glowa w sciane i olanie zakupu xabre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf3 lepszy ale r8500 jest troche lepszy, chociaz FX jeszcze troszke lepszy. Mimo to wybralbym gf3 poniewaz lepszy, z drugiej strony lepszy FX od R8500 ktory jest lepszy od gf3ti. Dlatego, ze gf3ti jest lepszy od FX5200 to skusilbym sie na R8500. Znowoz lepszym rozwiazaniem bedzie wybrac walniecie glowa w sciane i olanie zakupu xabre.

:lol: Masz poczucie humoru :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądze aby ktos naprawdę kompetentnie mógł powiedzieć o możliwościach fx w codziennym użytkowaniu, ja jestem posiadaczem gainwarda 3 ti 450 gs i możliwości tej karty są w/g mnie spore i wystarczające do większości gier na dzień dzisiejszy-pewnie że marzeniem każdego jest radek pro z najwyższym numerem ale za tą kasę to firmowy gf 3 ti (polecam gainwarda)będzie w/g mnie dobrym wyborem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na poczatek proponowalbym uzyc opcji szukaj bo juz kilka topic podobnych bylo na ten temat. 

A teraz do rzeczy poecilbym Radka 9100 jednak uwazaj zebys nie trafil na 64 bitowke!! Firma tak jak: Hercules lub Saphire powinna sie nadac....

GF3 jest juz lekko zacofany technologicznie w porownaniu do radka. Jednak kreci sie dobrze. Jesli chodzi o FX to jest to masakrycznie wykastrowana karta o slabych osiagach. Sam wyglad karty mnie zraza, wiec wybor nalezy do Ciebie ;)

:?: :!: A w czym jest niby zacofany technologicznie ? Przecież obie karte sprzętowo wspierają DX 8.

Nein, maine liebe. Radeon8500/9100 to DX 8.1, a więc pixel shader 1.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesadze zeby GF3Ti200 byl wydajniejszy od 9100.

Jezeli juz z tych to bym wzial FXa ew. zostawil tego radeona lub zalatwil sobie jakiegos pelnego 9100

:lol: :lol: :lol:

 

Mam w tej chwili no name Radeona 9100 L i zastanawiam się czy nie kupić 

GeForceFX 5200 PixelView 128Mb lub 

GeForca 3 Ti 200 Gainwarda Power Pack !! Ti450 TV GS 

z tej trojki najlepszy jest gf3, ale tak jak mowi Dijkstra, poszukaj pelnego radeona 9100.

 

kaeres - :lol: ty jak zwykle masz cos odkrywczego do dodania na temat grafiki, a zwlaszcza ati :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na poczatek proponowalbym uzyc opcji szukaj bo juz kilka topic podobnych bylo na ten temat.  

A teraz do rzeczy poecilbym Radka 9100 jednak uwazaj zebys nie trafil na 64 bitowke!! Firma tak jak: Hercules lub Saphire powinna sie nadac....

GF3 jest juz lekko zacofany technologicznie w porownaniu do radka. Jednak kreci sie dobrze. Jesli chodzi o FX to jest to masakrycznie wykastrowana karta o slabych osiagach. Sam wyglad karty mnie zraza, wiec wybor nalezy do Ciebie ;)

:?: :!: A w czym jest niby zacofany technologicznie ? Przecież obie karte sprzętowo wspierają DX 8.

Nein, maine liebe. Radeon8500/9100 to DX 8.1, a więc pixel shader 1.4.

Nio i kolega wyreczyl mnie z tego klopotu. thx!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na poczatek proponowalbym uzyc opcji szukaj bo juz kilka topic podobnych bylo na ten temat.  

A teraz do rzeczy poecilbym Radka 9100 jednak uwazaj zebys nie trafil na 64 bitowke!! Firma tak jak: Hercules lub Saphire powinna sie nadac....

GF3 jest juz lekko zacofany technologicznie w porownaniu do radka. Jednak kreci sie dobrze. Jesli chodzi o FX to jest to masakrycznie wykastrowana karta o slabych osiagach. Sam wyglad karty mnie zraza, wiec wybor nalezy do Ciebie ;)

:?: :!: A w czym jest niby zacofany technologicznie ? Przecież obie karte sprzętowo wspierają DX 8.

Nein, maine liebe. Radeon8500/9100 to DX 8.1, a więc pixel shader 1.4.

Co daje tyle co NIC, oburzacie się jak jako zaletę fx podaje się obsługę dx9 (czyli pixel i vertex shader 2.0+), że to tylko marketing i cyferki, ale tu co co innego bo to ati - jesteście śmieszni (albo się zdecydujcie i oceniajcie karty równo).

LuZaczek - jak oceniasz karty na wygląd to ja nie mam więcej pytań - LOL :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO najlepiej GF3 Ti200. ładnie się podkręci i będzie hulało spox. jedyna wada tego rozwiązania to brak gwarancji (zazwyczaj) bo d o300 zł tylko używana ...

R9100 jest porónywalny z GF3, różnice są małe więc nie ma sensu siękłócić co lepsze. FX odpada bo to kastrat totalny a nowych efektów i tak nikt nie użyje bo wtedy będzie max 10 FPS i lipa.

 

ja za GF3 od Gainwarda ale nie molestowanego wybitnie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na poczatek proponowalbym uzyc opcji szukaj bo juz kilka topic podobnych bylo na ten temat.  

A teraz do rzeczy poecilbym Radka 9100 jednak uwazaj zebys nie trafil na 64 bitowke!! Firma tak jak: Hercules lub Saphire powinna sie nadac....

GF3 jest juz lekko zacofany technologicznie w porownaniu do radka. Jednak kreci sie dobrze. Jesli chodzi o FX to jest to masakrycznie wykastrowana karta o slabych osiagach. Sam wyglad karty mnie zraza, wiec wybor nalezy do Ciebie ;)

:?: :!: A w czym jest niby zacofany technologicznie ? Przecież obie karte sprzętowo wspierają DX 8.

Nein, maine liebe. Radeon8500/9100 to DX 8.1, a więc pixel shader 1.4.

Co daje tyle co NIC, oburzacie się jak jako zaletę fx podaje się obsługę dx9 (czyli pixel i vertex shader 2.0+), że to tylko marketing i cyferki, ale tu co co innego bo to ati - jesteście śmieszni (albo się zdecydujcie i oceniajcie karty równo).

LuZaczek - jak oceniasz karty na wygląd to ja nie mam więcej pytań - LOL :lol:

A więc:

 

1. Nie da się ukryć, że DX 8.1 jest następcą DX 8, siłą rzeczy jest więc nowszy, co za tym idzie GF3 jest pod tym względem do tyłu względem r8500. Czy posiadasze GF3 są przez to stratni? Można się spierać.

2. Mój post był tylko sprostowaniem do postu Sh4dowa, w którym byl błąd merytoryczny.

3. Gdzieś napisałem może, że obsługa DX9 w FX-ach to chwyt marketingowy etc? Nie. Więc nie rozpędzaj się z tą liczbą mnogą i nie uogólniaj, nazywając mnie śmiesznym.

 

To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra ok, może nie napisałeś ale tyle było już tu takich dyskusji i takie argumenty padały - nie jest to do ciebie osobiscie ale do coponiektórych ati maniaków.

 

Co do tego, że jakoby r8500/9100 jest nowszy od gf3 to nie prawda bo karty powstały i pojawiły się na rynku mniej więcej w tym samym czasie, o różnieca w pixel shaderz jest NIC nie warta wię nie ma co mącić w głowach co poniektórym ew. nabywcom - trzeba powiedzieć jasno te karty są sobie równe i kropka.

 

ps. nie zaczynamy zdania od "więc" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na poczatek proponowalbym uzyc opcji szukaj bo juz kilka topic podobnych bylo na ten temat.  

A teraz do rzeczy poecilbym Radka 9100 jednak uwazaj zebys nie trafil na 64 bitowke!! Firma tak jak: Hercules lub Saphire powinna sie nadac....

GF3 jest juz lekko zacofany technologicznie w porownaniu do radka. Jednak kreci sie dobrze. Jesli chodzi o FX to jest to masakrycznie wykastrowana karta o slabych osiagach. Sam wyglad karty mnie zraza, wiec wybor nalezy do Ciebie ;)

:?: :!: A w czym jest niby zacofany technologicznie ? Przecież obie karte sprzętowo wspierają DX 8.

Nein, maine liebe. Radeon8500/9100 to DX 8.1, a więc pixel shader 1.4.

Co daje tyle co NIC, oburzacie się jak jako zaletę fx podaje się obsługę dx9 (czyli pixel i vertex shader 2.0+), że to tylko marketing i cyferki, ale tu co co innego bo to ati - jesteście śmieszni (albo się zdecydujcie i oceniajcie karty równo).

LuZaczek - jak oceniasz karty na wygląd to ja nie mam więcej pytań - LOL :lol:

Cos zle mnie zrozumiales! FX 5200 ktorego widzialem byl naprawde okrojony ale ja nie powiedzialem ze to juz go dyskwalifikuje na miejscu. Sam fakt ze jest on tak okrojony przypomina mi o podobnej grafie jaka jest GF2 MX. Oczywiscie nie chce nikogo obrazac, i przepraszam jesli kogos urazilem. Takze Crazy_Ivan pochobnie wyciagnales wnioski....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, peace :P jeszcze tylko słów kilka co do okrojenia fx, otóż fx5200 od wyzszych "braci" różni się tylko brakiem Z-Compression i Color Compression oraz procesem technologicznym 0.15 µm zamiast 0.13µm (no i oczywiście zegary). Czy to dużo i tak i nie - tak bo brak funkcji które mają być znakiem firmowym fx'ów, nie bo ma wszystko co potrzeba (vertex i pixel shader 2.0+) czyli wszystkie gry da się odpalić z wszystkimi efektami (w przeciwieństwie do MX). To tyle jak dla mnie jest to świetny nastenpca mx440/460 - przecież fx5200 od począdku był kierowany na rynek low end (w przeciwieństwie r9100 z którym często się go porównuje) i jako taka karta jest naprawdę dobry.

 

ps. gf2mx w chwili pojawienia się na rynku był świetną kartą oferującą wystarczającą wydajnośc w przystępnej cenie (nawet teraz jeszcze się sprawdza, choć wiadomo bez fajerwerków), więc nie wiem co macie do mx'ów :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym bral fx : za 128mb ram(wiem malo znaczace ale zawsze taktowany 500 potkrecic mozna do 600)

wsparcie dla dx9 (g3 to tylko 8.0 r200 8.1)

jest najnowsza karta swiezutkie stery wraz z optymalizacjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych trzech co podales do ja bym bral geforca 3 od ginwarda ale lepiej gdzies poszukac jakiegos radka 9100 bedzie pewnie troche drozszy ale nie wiele a bardziej sie oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno o jednoznaczną odpowiedż karty wydajnościowo mniej więcej takie same bez powłączanych bajerów. Z powłączanymi FX wychodzi na prowadzenie dodatkowo 128 pamięci i obsługa dx 9 (teraz nie widać różnicy w przyszłości będzie :wink: ) Skłaniałbym się do Fx-a :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...