Skocz do zawartości
Chytruseq

Jakie chłodzenie wodne AIO ?

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz Thermalright Macho. Serio. AiO są niewarte swojej ceny - płacisz 2-4 razy więcej za minimalne zyski w temperaturach.

 

Co do customa, to tego nie robi się dla parametrów, ale dlatego, że się lubi budować takie rzeczy. Taka inwestycja w chłodzenie CPU+GPU to ok. 1500zł i ona za chiny się nie zwraca. Do tego jest potem problem z odsprzedażą części, jak się chcesz ich pozbyć (zwłaszcza fullcoverów na grafikę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałkowane setki razy - zarówno na PPC jak i innych forach ( także tych dedykowanych WC/Chłodzeniu ) .

 

Tak jak mówi kolega wyżej - odpuść sobie AIO i kup dobre AC jak ten Macho , ew. SPC Grandis czy Raintek Ereboss .

 

WC to tylko budowane od podstaw ale to kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać be quiet! Dark rock 3 ale chciałbym wodne. Wiem że AIO jest droższe a wydajność nie jest sporo lepsza mimo to chciałbym wodne ale nie wiem jakie. Wodne chciałbym ze względów wizualnych również

 

Jak oglądam różne filmiki na Youtube jak recenzuja różne części pc to zazwyczaj mają jakieś AIO. Mówię o Youtubeerach zza wielkiej wody. Chyba że oni może to za free dostają? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnych doznań nie będziesz miał żadnych, ponieważ bloki są w 90% z czarnym topem (wyjątkiem są zestawy od EK z pompą wbudowaną w chłodnicę), a i węże są czarne. Tak więc jaki sens choćby pod względem wizualnym, jak nawet płynu nie widać?

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już na prawdę chcesz AIO to od siebie mogę polecić Raijintek Triton. Swego czasu używałem go i jak na AIO na prawdę dobrze odprowadzało ciepło. Do tego ma przezroczyste węże i bloko-pompke dodatkowo podświetlaną 2 ledami. Jest to AIO, które jak się chce można dalej rozbudować lub wymienić płyn (nie polecam aurory bo jednak pompka za słaba :D).W zestawie jest też zestaw barwników, dzięki którym można sobie uzyskać jaki się chce kolorek ;)

 

P.S. Na stronie mieli też w jakich proporcjach zmieszać barwniki żeby uzyskać dany kolor, ale jakoś nie mogę tego teraz znaleźć

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michalmx0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Triton jest jednym z najgłośniejszych zestawów na rynku, ponieważ Raijintek wpadł na "genialny" pomysł, by zastosować wysokoobrotowe wentylatory.

Nie mam pojęcia jak pracują wentylatory dodane do zestawu bo nawet ich nie wyjmowałem z pudełka :D Zamontowałem Akasa Apache Black 12cm i nie dość że było chłodno to jeszcze cicho. Później też używałem Alpenfohn Wing Boost 12cm i także pracowały cicho nie pogarszając wydajności.

W sprzedaży jest wersja Core bez wentylatorów.

Z tego co widzę Tritony trochę podrożały od czasu kiedy go kupowałem :/

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michalmx0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnych doznań nie będziesz miał żadnych, ponieważ bloki są w 90% z czarnym topem (wyjątkiem są zestawy od EK z pompą wbudowaną w chłodnicę), a i węże są czarne. Tak więc jaki sens choćby pod względem wizualnym, jak nawet płynu nie widać?

Bardziej chodziło mi o to, że air cooling jest ogromny i nie bardzo podoba mi sie to w obudowie z oknem. A taki NZXT Kraken X61 już bardzo ładnie się prezentuje.

 

Raijintek Triton też ciekawy. Najlepiej chyba wersja Core czyli bez wentylatorów i kupić jakieś wydajne i ciche np. be quiet! i może już z chłodnica 360mm (będzie mżna dać mniejsze oborty na wentylatorach i będzie ciszej).

 

A jak z przeciekaniem w tych AIO? Raijintek Triton miał chyba z tym spore problemy i niby w wersji v3 to poprawili ale ten ich bloko/popmo/rezerwuar :P wydaje się słabej jakości... taki bardzo tani plastik. 

 

Gdzieś mi sie kojarzy , że ktoś pisał o tym, że któryś z producentów w przypadku awarii/przecieku i uszkodzenia innych podzespołów (np. cpu, gpu) zwraca/odkupuje te podzespoły. Prawda to i wiecie może, który to producent, bo nie mogę znaleźć, gdzie to wyczytałem :/ ?

 

Na koniec...

A może już nie bawić się w półśrodki, zainwestować raz a dobrze i pojechać na całego kupując coś takiego :P

https://www.ekwb.com/shop/ek-kit-x360

Edytowane przez Chytruseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raijintek Triton w wersji v3 już nie przeciekał. Przynajmniej u mnie się nic nie wydarzyło, a dość często kombinowałem różne rzeczy z tym chłodzeniem ;) Bloko-pompa jest bardziej solidna niż się wydaje.

Odnośnie odkupowania podzespołów po przeciekach to właśnie Raijintek odkupował zalane komponenty. Nie wiem jak z tym w Polsce, bo czytałem o tym na zagranicznych forach.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michalmx0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...