Jump to content
Sign in to follow this  
Gracjan1987

Klawiatura do pracy (dużo pisania) ergonomiczna/dzielona

Recommended Posts

Jestem w trakcie poszukiwania klawiatury, która w głównej mierze ma mi służyć do pracy w chwili obecnej korzystam z Logitech Comfort Cordless. Nie ukrywam, że bardzo dobrze mi się na niej pracuje, chociaż już zaczyna szwankować (najprawdopodobniej z racji wieku i kilku przygód które miała). 
Szukam czegoś podobnego, ale jednocześnie niezabijającego portfela. 
Właściwie jedynym wymogiem jest wygoda pisania i podpórka na nadgarstki, bo bez tego nie daję rady smile.gif 
Ktoś ma jakieś pomysły? 

Widzę, że można ją dorwać w empiku za całkiem rozsądne pieniądze. 

Pewnie niedługo jakieś bony będę miał to pewnie się skuszę ;) 

Myślałem jeszcze o wave k350 od logitecha (ze względu na bezprzewodowość) 

że ma inny rozstaw to wiem, ale z tego co pamiętam kiedyś miałem okazję na takim wave podobnym czymś okazję pisać i było całkiem spoko. 

Ogólnie z tego co mam jestem bardzo zadowolony, tylko czasem niektóre klawisze nie zaskakują tak jak powinny. 

Wszystkie te klawiatury znam :) ale tak jak mówiłem ceny zabijają. 

Co do sculpture, to pamiętam, że znajoma miała z tymi klawiaturami problemy, alt czy spacja nie działały tak jak powinny, do tego jeszcze klawisze spacji były nierówne, czy coś takiego. 

do wav'a mnie ciągnie, bo na allegro można wyrwać za niespełna 80zł z wysyłką już nowe tylko z innym układem klawiszy. Dla mnie układ właściwie nie ma znaczenia, bo i tak piszę nie patrząc na klawiaturę. 

Za takie pieniądze to warto rozważyć dołożenie do jakiejś mechanicznej klawiatury. W moim odczucie znacznie wygodniejsze niż te na gumkach, pomimo "nieergonomicznej" budowy.

Za takie pieniądze to warto rozważyć dołożenie do jakiejś mechanicznej klawiatury. W moim odczucie znacznie wygodniejsze niż te na gumkach, pomimo "nieergonomicznej" budowy.

Jasne, tyle że co to ma do ergonomii? Nic.

Jeżeli pracuje się z naciskiem na pracuje po 8-12 godzin przy kompie to niestety ergonowia jest bardzo ważna. Mi powoli wychodzi wcześniejsze używanie nieergonomicznych sprzętów. Mechaniczna klawiatura wydaje się ok, ale obecnie one mają masę niepotrzebnych dodatków, których podczas pracy nie będę używał.

Wychodzi na to, że zakupię klawiaturę typu wave, bo cenowo chyba wychodzą najlepiej.