Skocz do zawartości
Spider22

Wadliwy Seagate ST3000DM001 po dwóch latach zdechł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój dysk po 26 miesiącach użytkowania czyli 3 miesiące po gwarancji wyzionął ducha zgłasza błąd SMART Spin retry count Failed dane da się jeszcze odczytać ale czy to już koniec?

Dodam że pracował jako magazyn na pliki liczba przepracowanych godzin to tylko 2000h

 

Jestem przerażony wadliwością tych dysków wystarczy zobaczyć opinie na newegg

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA2W01HP4645

 

to jakaś masakra, czy można jakos od Seagate uzyskać 3 letnią gwarancje?

 

 

Nigdy więcej Segate ! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu wyzionął ducha czy pokazuje ostrzeżenie dla 0A? Mniej przerażenia, a więcej konkretów proponuję (zrzut smart).

 

Jak najbardziej Seagate sprzedaje wiele serii dysków z 3-letnimi, a także z 5-letnimi gwarancjami. Nie szukamy ich jednak pod hasłem "jak najtaniej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spin retry count : Problemy z rozpędzaniem się talerzy ... możliwe że łożysko się zaciera  im szybciej kupisz inny dysk i zgrasz dane tym lepiej dla ciebie.

 

Seagate i trwałość ? Od wielu lat trąbi się na forach o problemach i niskiej trwałości Segów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórzy już uważają że praca dysku 2 lata to norma a celowe postarzanie produktów nie istnieje. (nie zapłaciłem  300zł więcej za łożysko które się nie zaciera po 2000h)

 

Fakt moja wina nie przeczytałem opinii na temat dysków Seagate kierowałem się minioną "reputacją" tej firmy.

Edytowane przez Spider22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, moj ST2000DM001 ma juz ponad 4 lata i ma sie dobrze. ;] Do tego przez wiekszosc okresu pracowal jako dysk systemowy, SSD mam dopiero od kilku miesiecy.

post-22954-0-82835800-1459701671_thumb.png

post-22954-0-31849800-1459701678_thumb.png

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten Seagate miał 2 lata gwarancji, oznacza to, że kupiłeś dysk z najniższej serii. Dyski te są chyba nadal najszybsze na rynku z rozwiązań 7200RPM, a jednocześnie najtańsze w przeliczeniu na TB. Rozumiem, że spodziewałeś się, iż oznacza to, iż firma Seagate jest firmą o wielkim sercu, kierującą się misja społeczną, a nie że przy ich produkcji jest bardziej rozluźniona kontrola jakości.

 

Ja tych dysków miałem w swoich komputerach ponad 10. Najczęściej też biorę te z tanich serii, wyjątkowo te z droższych. Akurat żaden mi jeszcze nigdy nie padł. Przykładowy smart z dzisiaj jednego z nich (około 3-letniego) masz poniżej.

 

Nie ma co się obrażać, tylko trzeba podejmować świadome decyzje zakupowe i brać na klatę ryzyko z tym związane.

post-160060-0-89199600-1459701998_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD mają wg mnie sens sens od tera w górę, z optimum dla cena/pojemność obecnie przy 3 TB.

 

Do pół tera to nie ma co w ogóle myśleć o jakimś lepszym HDD, tylko raczej brać SSD przy obecnych relacjach cenowych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...