Skocz do zawartości
DarkSoul88

Długie wybudzanie się monitora po wygaszeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Starałem się znaleźć odpowiedź gdzieś na forum oraz ogólnie na googlach ale nic podobnego nie znalazłem. Otóż od pewnego czasu borykam się z dziwnym problemem który mam wrażenie robi się coraz gorszy. Mianowicie od zawsze miałem ustawione wyłączenie się ekranu monitora po czasie 5 min, np robię obiad i niepotrzebnie ma chodzić a muzyka leci. Jednak ostatnimi czasy wyłączony ekran, włącza się bardzo długo, tzn około 10 sekund. Wiem, co to jest 10 sekund, ale jeśli system na ssd startuje tyle samo to człowiek się zastanawia co może być przyczyną. kiedyś było tak że ekran był wyłączony, ruszyłem myszą i włączał się w tej samej sekundzie, później już trzeba było chwilę poczekać, aktualnie trzeba czekać jeszcze dłużej czyli około 10 sekund własnie i mam wrażenie ze jest to coraz dłużej i nie bardzo wiem gdzie szukać winnego za ten proces. Sterowniki do grafiki aktualizowane na bieżąco, system Win 10 x64, stawiany na czysto w listopadzie, a sam problem zaczął się mniej więcej z nowym rokiem. Ktoś były tak miły i nakierował mnie na to co może być nie tak? Do grafiki mam podpięty monitor i TV, z czego tv wybudza się w moment, a monitor potrzebuje tego czasu by zareagować. 

 

Mobo Asrock z87 Extreme 4

Proc i5 4670k

Grafa GTX 780

Monitor NEC EA244WMi

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...