Skocz do zawartości
Gość

Brak obrazu, płyta pali karty?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, zwracam się z prośbą o pomoc w naprawie lub potwierdzeniu diagnozy sprzętu. Nie wiem że temat powinien znaleźć się w dziale kart nvidii, AMD czy z płytami głównymi, w razie czego przepraszam za złe umiejscowienie.

Miałem poprzednio kartę HD4870X2, która po czasie miała dziwną przypadłość - czasami po włączeniu nie wyswietlała obrazu. Komputer się włączał (aktualizował się Windows), chłodzenie karty na 100%, ale brak sygnału w monitorze. Innym razem znów bez problemu działał. Po czasie już nie działała w ogóle, tylko czarny ekran, sprawdzane na PC znajomego, jego karta u mnie działa, moja u niego nie. Zgon. Znalazłem teraz GeForce 8400GS. Karta działała raptem 3 dni i to samo - brak sygnału, z tym, że system się nie ładuje w ogóle cudem udaje mi się czasem dostać do BIOSu, restart ustawień nic nie zmienia.

Płyta główna to ASUS P5Q Deluxe, zasilacz Be Quiet 600W.

We wcześniejszej karcie myślałem, że po prostu zakończyła swój żywot, to bardzo gorąca konstrukcja. Ale gdy po raz drugi dzieje się to samo, to mam podejrzenia co do płyty. Procesor był podkręcany, jednak nic przy PCI-E nie było zmieniane. BIOS z ustawieniami fabrycznymi również nic nie zmienił.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś napięcia? Płyta tak sama z siebie raczej nie spali karty, co innego jak zasilacz zaczyna krzaczyć. Jest to prawdopodobne skoro mówisz że to już drugi taki przypadek, warto sprawdzić, szczególnie, że widzę masz już trochę leciwy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz sprawdzałem, napięcia w porządku. Z inną wymagającą kartą również bez problemu, za to ta karta pod całkiem inną konfiguracją również odpaliła (mówię o Radeonie). Dysk i RAM również wykluczyłem. Gdyby była to wina procesora, zmiana karty nie powinna mieć większego wpływu na zachowanie.

W zasadzie są dwie różnice w usterkach karty - Radeon był po prostu zimny, prawdopodobnie oba układy nie działały (chłodzenie karty już tak). Karta posiada 5 diod diagnostycznych, dwie pierwsze oznaczają za brak zasilania dodatkowego, trzecia za przegrzanie, dwie ostatnie za nie działające dwa układy. Paliły się 4 z 5 diod (zasilanie). Innym razem znów działało wszystko w porządku. GeForce jest lekko ciepły, więc jest bardziej "żywy". Nie wiem jak z chłodzeniem - GeForce jest pasywny. Jeszcze jedno - Nvidia nie posiada dodatkowego zasilania, wszystko z PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...