Skocz do zawartości
Andrew999

Zacinanie podczas gier online - wadliwa karta sieciowa płyty MSI Z97-G43, Intel Z97 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem nowy komputer i monitor:

Dysk SSD Plextor M6S 128GB SATA3 

Procesor Intel CORE I7-4790 3.6GHz 

Płyta główna MSI Z97-G43, Intel Z97

Karta graficzna Gigabyte GTX960 

Pamięć G.Skill Ares DDR3 8GB (4GBx2), 2400MHz

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W

System Win 10 edu
 
Gram głównie w CS:GO, jednak podczas gier online cs "przycina się", widać to po postaciach, nie poruszają się płynnie, przy strzelaniu, itp. tak jakby nie wszystkie klatki zostały wyświetlane przez monitor. Przy grze "na boty" ten problem nie występuje wszystko chodzi płynnie. Zaktualizowałem sterowniki płyty głównej, karty sieciowej, nic to nie pomogło. Sprawdziłem też komputer u kolegi, który ma taki sam monitor (chciałem wyeliminować wadliwe łącze internetowe), ale cs zachowywał się tak samo, dalej zacinał, a na jego komputerze ( Procesor Intel CORE I5 4690 3.5GHz, Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB)Płyta główna MSI H97 PC Mate s1150 H97Dysk SSD Crucial MX100 128GB SATA3Karta graficzna MSI GTX 960 GAMINGZasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W) wszystko chodzi płynnie.
 
Ma ktoś jakiś pomysł, co może być przyczyną? Jakiś konflikt przy komunikacji karty sieciowej i graficznej? Wadliwa karta sieciowa? Jest jakiś program do sprawdzenia tej karty? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Na sam początek proponuję odinstalować program do sterowania ruchem sieci "Killer" czy jak to tam się nazywa dla MSI.

 

Actually these problems (bluescreens, lags, bandwith limitations, connection losses, blocking entire net communication even of non Killer devices) aren't caused by the Killer NIC itself

but the Killer software suite (meanwhile called Qualcomm Atheros Performance Suite) which controls the networking.

Daj znać czy pomogło.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msz wifi czy po kablu neta? Może to wina łącza.

 

 

 

Sprawdziłem też komputer u kolegi, który ma taki sam monitor (chciałem wyeliminować wadliwe łącze internetowe), ale cs zachowywał się tak samo, dalej zacinał

 

 

 

 

Problem występuje tylko w CS:GO czy jakieś inne gry też wykazują objawy przy rozgrywce online?

 

 

Jesteś w stanie zarejestrować problem kamerą i gdzieś wrzucić filmik? Ewentualnie czy problem jest widoczny na nagranym filmiku, np. frapsem?

Edytowane przez Kamil_NN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam mało czasu na granie, więc gram wyłącznie w CS'a (jestem chyba bardzo prostolinijny). Postaram się nagrać i wrzucić filmik.

Co do net_graph to nie zauważyłem niczego niepokojącego, jak skoki loss i choke.


Film na dm, najbardziej widać "zacinki" po nogach, czasem są mniejsze, lub większe, ale przy monitorze 144 Hz i takim pc, moim zdaniem, gra nie powinna tak wyglądać:

 

https://drive.google.com/open?id=0B_IYgOP81yOhLUpCMzQ5ZUl0ZUU

 

 

 

Teraz film z trybu offline, obraz bardzo płynny (pomijając pogorszenie jakości przez dysk google):

 

https://drive.google.com/open?id=0B_IYgOP81yOhYVZwNE1CcV80YUU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdzie jest problem? W miejscu gdzie rozpocząłeś ten wątek.

To nie jest kwestia twojego zestawu tylko <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ianego serwera który wybierasz i masz jakieś pocięte ustawienia w CS:GO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to dm na serwerze valve, nie z jakiejś strony i jest tak za każdym razem, nie zależnie od serwera. Pociętych ustawień nie mam, reinstalowałem cs'a, próbowałem grać na "fabrycznych", oraz próbowałem grać na configach profesjonalnych graczy, jednak efekt taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogółem nic tu nie widzę, nie wiem o co chodzi zupełnie.

 

Może problemem jest tickrate na danym serwerze? Poszukaj serwera z TR128 i zobacz czy tam dalej widzisz coś dziwnego

 

 

 

Próbuj jeszcze odinstalować geforce experience i zobacz czy coś się zmieni

Edytowane przez Kamil_NN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...