Skocz do zawartości
luker7

Modernizacja zestawu i7-2600k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupiłem jakiś czas temu używną platformę która wymagała upgradu.

i7-2600k

asus p8p67 evo

kingston hyperx 2x2GB 2000MHz

buda coolermasters elite 430

chłodzenie cpu intel-box w gratisie :)

 

narazie kupiłem dysk SSD Goodram Iridium Pro i zasilacz SPC Supremo Gold 550W.

myśle o zmianie chłodzenia cpu - czy SPC Grandis to dobry wybór jeśli chodzi o wydajność/cisza?

moją największą bolączką okazał się ram. Otóż nie umiałem go ustawić żeby pracował z inną częstotliwością niż 1333. profile XMP nie działają poprawnie (profil 1 to 2000MHz profil 2 1866).

Nie pomaga ustawienie manualne na 1600 MHz z 1.6V. płyta zgłasza bład overclocking failed. Więc jakie ramy kupić? Czy Crucial  sport 1600MHz bedą dobre? czy lepjej brać tacticale?

Później przyjdzie czas na obudowe. tutaj stawiam na ciszę i konstrukcje dwu-komorowe. niestety obudowa SPC Pax jest za szeroka o 1 cm (dla mnie max 22cm)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesora nie opłaca się zmieniać. RAM sprzedałbym całkowicie i kupił 2x4GB, z tych co podajesz to Tactical będą lepsze.

 

Tak nawiasem po co kupiłeś używany PC skoro teraz chcesz wszystko wymieniać? To nie lepiej było kupić coś z minimalnym wkładem własnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanio kupiłem.  procesor jak najbardziej spełnia moje wymagania.  w  testach  nadal rywalizuje z nowszymi jednostkami i5. pozatym zmiana platformy na nowszą  to tylko  cpu, płyta i ram. nie  odczuje tego wydatku w kieszeni. wkońcu zostanie zasilacz i ssd (5lat gwarancji). obudowe też moge zostawić . taki upgrade platformy na raty bardzo mi odpowiada, a od czegoś trzeba zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym procesor zostawił i go podkręcił do ~4-4,5GHz, wymienił RAM na te 8GB, mogą być te Cruciale. Nie wiem do czego wykorzystujesz komputer ale wymiana na coś opłacalnego moim zdaniem wymiana naprocesor i5 6400, 8GB DDR4 i jakaś płytka dajmy na to B150 da porównywalną wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer służy mi do wszystkiego :)

budowanie programów(tu brakuje ramu), encodowanie filmów, czasami serwer www postawie. no  i w wiedzmina 3  sobie pogram :)

a i5 6400 przegania tego  procka ? jak dużo ?

Edytowane przez luker7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te same  Tacticale trochę taniej lub w jednej kości  

 

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-ddr3-8gb-1866-2-4gb-blt2cp4g3d1869dt1tx0ceu-491250/

 

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-8gb-1600-cl8-blt8g3d1608dt1tx0ceu-552732/

 

Ze swojej strony polecam też 2x 8 GB CL8 z tych Tacticali , z tym prockiem świetnie pracują.Da się trochę zmniejszyć opóźnienie , Doradzono mi tu na forum PurePC za co jeszcze raz dziekuję

Edytowane przez obijak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 6400 jest znacznie niżej taktowany, więc nie sądzę aby go w ogóle przeganiał, poza jakimiś szczególnymi zastosowaniami z użyciem instrukcji AVX2 czy co tam jeszcze dodali od czasów Sandy, gdzie by go przeganiał zapewne o setki procent.

 

Natomiast w normalnych zastosowaniach zegar w zegar to naturalnie i7 2600K byłby sporo słabszy, pewnie tak ze 25-35%%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepjej kupić pamięci w działające w dual-chanel, prawda ? Jakbym kupił 2x tą pojedyczą sztuke pamięci, to i tak nie bedą działać w dual-channnel?

czy SB lubi pamieci działajace z 1866 MHz ? bo  płyta głowna nie obsługuje dobrze tych  kingstonów a konkretnie częstotliwości 2000 MHz.

ktoś sprawdził czy tacticale zmieszczą się pod SPC Grandis?

Edytowane przez luker7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardziej od płyty zależy czy dany RAM odpali. Jak kupisz 2x pojedynczą sztukę i włożysz w odpowiednie sloty, będą działać w dual channel. Na P67 częstotliwości RAM do okolic 2200, wyżej chyba już za bardzo nie dawało rady, nawet jeśli w biosie danej płyty były odpowiednie dzielniki. A na 2000 spokojnie może dzielnika nie być i nie ma znaczenia jaka to pamięć.

 

Te Tacticale to bardzo dobry wybór jeśli chodzi o jakość, co do cen RAM nie jestem na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz priorytety ale jeśli chodzi o cenę, to te http://proline.pl/?p=BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU wyglądają dość atrakcyjnie. Ktoś pisał o "najniższej półce jakościowej" tej serii ale do teraz się nie dowiedziałem o co w tym stwierdzeniu chodzi. Ja brałbym je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Sportów idą niżej binowane kości pamięci. Czyli na 100% niższy lub żaden potencjał OC. Coś jak casus tanich Kingstonów. I to zapewne tyle różnic, bo o awaryjności RAM trudno pisać, jest niewielka i raczej losowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo kuszące są te tanie cruciale. 8GB kość za 110zl - takiej ceny nie było jeszcze. No i zmieszczą się pod Grandisem. Będe celował w 1600 MHz . Wieksze częstotliwości chyba nic nie dadzą dla tej platformy. No i wątpie czy płyta główna polubi się  z ramem choćby1866.

Edytowane przez luker7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...