Skocz do zawartości
Gość

Upgrade z ATX do ITX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam komputer z takimi podzespołami:

CPU...I5-750 + SilentiumPC Fera PRO HE1224

Mobo..Gigabyte GA-P55-USB3

RAM...Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz

GPU...XFX HD 7850 1GB DDR5

HDD...SSD SanDisk Ultra Plus SDSSDHP-256G-G25, SSD Kingston V200 128GB

PSU...Cooler Master G650M 650W, Chieftec Bravo BH-01B-B-SL

 

Od jakiegoś czasu chodzi za mną kwestia modernizacji komputera. Nie potrzebuję chyba płyty w standardzie ATX. Pomyślałem nad ITX. Podoba mi się koncepcja niewielkiego pudełka które stać może obok monitora. Zastanawiałem się nad zakupem części poleconych w tym artykule (zestaw ITX za 2100zł):

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_kwiecien_2016?page=0,23

 

W związku z tym nasuwa mi się kilka pytań. Co z obecnego zestawu oprócz dysków mógłbym sobie zostawić. Generalnie chodzi mi o to aby modernizacja odbyła się niekoniecznie wielkim kosztem. Jeśli wymiana ramu będzie się wiązała z niewielkim przyrostem mocy, to wolałbym jej uniknąć itp.

Czy do zaproponowanej obudowy Sharkoon CA-I  zmieści się obecny zasilacz oraz kolejny dysk SSD?

 

Czy w stosunku do obecnie posiadanego sprzętu, polecany zestaw z ITX będzie różnił się mocno wydajnością?

 

Komputera używam do przeglądania netu, grania w BF3, BF4, niedługo zapewne Wiedźmin 3 i GTA V. Na komputerze nie obrabiam wideo, ani nie oglądam filmów, niczego też nie kompiluję.

Czy odczuję różnicę w grach po przesiadce na zaproponowany procesor Intel Core i3-4170 z i5-750?

Jeśli przyrost mocy będzie mały, to może warto zastanowić się nad zestawem ITX za 3000zł z artykułu?:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_kwiecien_2016?page=0,24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza wyglądem ITX nie ma kompletnie żadnych zalet mówię to jako posiadacz ITX od paru lat.

 

+ładny wygląd i mniejsze wymiary

 

-droższe płyty gł.

-zerowe możliwości rozbudowy

-ze względu na rozmiary wchodzą tylko mało wydajne chłodzenia

-grzejące się wnętrze=głośniejsza praca wentylatorów

 

ITX ma sens jeśli będziesz przenosił komputer lub robisz zestaw pod TV

 

mój następny zestaw to  na pewno ATX oszczędność miejsca nie ma znaczenia jeśli sie nie przenosi sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/obudowa-antec-isk-600-usb-3-0-0-761345-15165-8-633600/ sprawdź sobie tą obudowę w jej przypadku będziesz musiał wymienić tylko płytę główną i prawdopodobnie chłodzenie na odrobinę niższe (spartan 3 już wchodzi bez haczenia o klatkę na dyski). Dodatkowo zalecałbym ci pobawienie się trochę w majsterkowicza wytnij odpowiedniej wielkości prostokąt na boku kup filtr przeciwkurzowy na magnes (większość ma ładną metalową ramkę) i albo normalnie przyłóż do boku na magnesie albo tak jak ja nawierć i skręć do kupy na 4 malutkie śrubki zapewni ci to odpowiednią ilość powietrza do schłodzenia karty graficznej, aczkolwiek nie będzie to już tak świetnie wylądać jak wcześniej, chociaż to akurat chyba kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...