Skocz do zawartości
Kazijashi

Czy opłaca się zmieniać i ewentualnie na co?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum to witam wszystkich :)

 

Aktualnie posiadam:

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 700W modular

Płyta Główna: Asus SABERTOOTH P67

Procesor: i5 2500K

RAM: Nie pamiętam dokładnie modelu, ale 2x 4GB Kingstone HyperX (niebieskie)

Grafika:MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB GDDR5(256bit)

ssd: kingston 128gb hdd: wd 320gb

 

1. Czy na tym zestawie dam radę efektywnie wyciągnąć coś ze SLI, gdybym kupił drugą gtx970 ? Potrzebne jest mi to na uczelnie - pracę inżynierską.

2. Jeżeli nie, to jaki zestaw proponujecie mając na uwadzę fakt, że chciałbym już coś zbudować pod Pascala i DX12, niekoniecznie SLI. Dodatkowo na pewno kupowałbym jakiś ssd 250gb i dysk 1-2tb. Procesor myślę, że coś z K, z mojego 2500K jestem niesamowicie zadowolony.

3. Najdłużej z zakupem mogę czekać do połowy czerwca.

4. Jeżeli chodzi o pieniądze to myślę, że maks granica to 7000-8000zł. (Oczywiście mówimy tu o nowym zestawie, wliczając dyski i prawdopodobnie system)

5. RAM: Tu myślę, że chciałbym 16GB, wiem, że do gier starczy mi 8Gb, ale kto wie kiedy zachcę mi sie robić coś ambitniejszego :)

 

Z góry dziękuję za pomoc i czekam na jakieś sensowne propozycje i argumenty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) Na płycie możesz zrobić SLI - masz 2 porty PCIE 16x@8x , co prawa procek będzie miał lekką zadyszkę przy 2xGTX970 ale jak nie będziesz grał to powinno być OK .

 

2.) Zestawu nie ma na razie sensu zmieniać - 2500K to nadal mocny procek , jak jeszcze go nie kręciłeś to zrób to , pomoże to przy SLI .

 

5 . ) Płyta ma 4 sloty na ram - albo dokupujesz zestaw 2x4GB albo zmieniasz od razu na 2x8GB .

 

Chyba że potrzebujesz sprzęt pod coś konkretnego i wymagającego to można się zastanowić nad I7 5820K i X99 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> procek będzie miał lekką zadyszkę przy 2xGTX970 ale jak nie będziesz grał to powinno być OK.

 

Rozbudowując tę koncepcję: jak nie będziesz włączał kompa nie wzrośnie dodatkowo pobór prądu! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że jednak będę musiał przeprowadzić testy zarówno na programach jak i grach do mojej pracy. A komputer głównie służy mi do grania w najnowsze tytuły, a że nie lubię ustawiać czegokolwiek w grach na low/medium wcale nie pomaga :)

Więc załóżmy, że chce coś co do końca roku będzię jechało na SLI 2x970, a później żebym mógł przejść bezproblemowo na Pascala/Polarisa(?).

Stary sprzęt się nie zmarnuje, bo trafi biurko obok, do brata :)  Zapomniałem jeszcze zaznaczyć, że mój 2500K jest podkręcony do 4,0gHz

Preferowałbym płytę główną od MSI, żeby całe pudło było jednej firmy (takie kaprysy o) oczywiście, jeżeli nie będzie wyboru to nie będę płakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to standardowym wyborem będzie pewnie MSI Z170 Gaming Pro + 6600K, trzeba będzie dokupić pamięć DDR4 oraz chłodzenie procesora.

 

Z tego co piszesz gdyby ten Sabertooth obsługiwał SLI należałoby zrobić tak: dokupić drugą 970-tkę i włożyć do tego co jest. Jest możliwość, że będzie wystarczająco i praw2dopodobieństwo tego jest powyżej 50%. Dopiero jak się okaże, że nie bangla to wymiana na Skylake.

 

Ale chyba SLI na tym P67 nie uruchomisz, więc w takim razie wymiana będzie konieczna od razu.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabertooth  SLI obsługuje , przynajmniej tak pisze na stronie Asusa .

 

Płyta ma 2 porty PCI-E 16x które w trybie SLI działają jak 8x .

 

Oficjalnie SLI na płytach z chipsetem Intela jest od czasów X58 .

 

Co innego konfiguracja płyt - sporo płyt nawet tych na chipsetach serii H czy B miało 2 porty PCI-E 16x , problem w tym że z reguły 2 port to był elektrycznie 4x .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to już wiem przynajmniej na czym stoję i jak to zrobię. Teraz jeszcze jedno pytanie bo nie chcę zakładać nowego tematu. Jaki monitor polecacie z tych z poradnika podobają mi się 2 monitory BenQ mianowicie:

http://www.morele.net/monitor-benq-gw2765ht-667852/

http://www.morele.net/monitor-benq-xl2411z-631226/

Co do wielkości, jak praca/gra wygląda na takim monitorze, aktualnie mam 21' i uważam, że jest w sam raz jak na granie/pracę przy biurku. Pytam o ogólne odczucia, bo najlepiej to chyba i tak będzie sobie porównać to na "żywo".

Edytowane przez Kazijashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym zestawie dam radę efektywnie wyciągnąć coś ze SLI, gdybym kupił drugą gtx970 ? Potrzebne jest mi to na uczelnie - pracę inżynierską.

Dobre :wink2:

 

Jak już to jest BenQ GW2760HS 27" na VA, i w tej cenie nie ma sobie równych jeśli chodzi o jakość obrazu. Ale jest na VA, więc może lekko smużyć w szybkich grach nawet pomimo faktu że zastosowana w nim matryca jest względnie szybka i ma przyzwoity input lag.

 

XL2411Z jest na TN i jest na bardzo szybkiej matrycy. Ale tutaj kończą się jego zalety bo mój telefon daje lepszy obraz niż zastosowana w nim TNka ;)

Wyszukaj sobie w dziale "monitory" masz całą rozprawkę na ten temat. Tutaj się nie wypowiem bo znowu przyjdzie pewien człowiek i będzie mnie w[ciach!]iał ;) No i na pewno nie dałbym za niego 1300zł...

 

Podsumowując do 1300zł są inne monitory warte uwagi na IPS, czyli połączenie zalet TN i VA (wiadomo, nie ma nic idealnego) w stylu Dell U2515H.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Dell 25" ogólnie jest też ok i bardziej do gier się nadaje, a o tym BenQ na IPS wyczytałem że ma nieznośne srebrzenie, dlatego sam sobie ostrzę ząbki na tego na VA (tylko w FHD).

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety najpierw wybrałem temat pracy, a później dopiero pomyślałem z czym to się wiąże, ale to nic straconego, zawsze drugą mogę podarować bratu. Oczywiście, jeżeli SLI będzie dawało śmieszny efekt w grach w których akurat będę pogrywał.

Dzięki wielkie za opinie i rady. Teraz już wiem co, gdzie i jak ;) A nad monitorem się jeszcze zastanowię i poczytam, z tym akurat się nie pali. Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...