Skocz do zawartości
DesoloAnimus

RAID 1, osobny HDD+program czy inna metoda backup'u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję metody bezpiecznego backup'u danych. Zdjęcia, filmy wykonywane i obrabiane dla klientów, są dla mnie bardzo ważne. Dotychczas przetrzymywałem wszytko na 750GB HDD paroletnim Samsungu. Danych jednak przybywa, pojemność jest niewystarczająca, wielkość nowego HDD jaka mnie interesuje to 2TB (WD Green, ew. RED) jednak pojawia się kwestia bezpieczeństwa.

Wydajność to nie problem gdyż większość pracy odbywa się na SSD tam gdzie gdzie system i programy do edycji i obróbki - więc stricte magazyn.

 

RAID1 ponoć bywa problemowy w przypadku próby odzyskania danych, istnieje szansa na śmierć obu dysków jeśli zasilacz nie przyjmie skoku napięcia na siebie, sam coś schrzani. Słyszałem iż często są polecane rozwiązania typu dysk zewnętrzny/osobny i przy program typu Acronis True Image Home i wykorzystanie funkcji "Non Stop Backup".

 

Może polecicie jakieś inne rozwiązania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAID nie uchroni Cię przed złośliwcem co Ci dane zaszyfruje. Lepiej raz na dzień/tydzień podłączać dysk ręcznie, synchronizować dane i odłączać jako "Offline backup". To samo tyczy się wylania piwa na jednostkę, przedziwną anomalię zasilacza palącą dyski, czy włamanie i kradzież całej budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"synchronizować dane"... co masz na myśli? Jakis program w tym celu? Opcję w windowsie? (W7). Nie będę przecież pliku po pliku przenosił, kopiował i podmieniał całych katalogów raz po razie zwłaszcza gdy zrobi się z tego więcej niż parę GB. Nie znam tematu za bardzo, nie wiem jak się za to zabrać stąd pytania ;).

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...