Skocz do zawartości
petrumi

OC Z87-G43 i 4770K, pytanie starego forumowicza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, spędziłem na tym forum sporo czasu kilka lat temu. Od dość długiego czasu nie bawiłem się już w podkręcanie (rodzina, inne hobby, konsola itp) ale widzę, że podczas edycji video w Sony Vegas przydałoby się trochę przyśpieszyć rendering.

 

W związku mam pytanie do życzliwych staremu użytkownikowi tego forum o kilka wskazówek, jak skutecznie wycisnąć może 4,5 Ghz z tego zestawu. Pierwsze przymiarki już zrobiłem - zmieniłem boxowe schłodzenie na Grandis XL1326v2 więc temperatura nie powinna być problemem. Zasilacz też nie.

 

Zacznę od podstaw. Rozumiem, że nadal kręcimy w BIOSie a nie w softwarowo (?). Wszystkie podzespoły zaktualizowałem.

 

Znajdzie się ktoś pomocny do tego zestawu?

 

Michał

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to polecam:

http://www.purepc.pl/poradniki/jak_podkrecic_procesor_core_i54690k_poradnik_dla_poczatkujacych

Wszystko ładnie wyjaśnione.

 

W zasadzie wszystko ogranicza się do podnoszenia mnożnika i regulacji napięć.

 

Pisz jak znajdziesz się w kropce :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przymiarki już zrobiłem - zmieniłem boxowe schłodzenie na Grandis XL1326v2 więc temperatura nie powinna być problemem.

Pamiętasz czasy deliddingu s939?

Intel przestał lutować IHSy do rdzenia po Sandy Bridge (rok 2011), zastępując lut pastą i potrafi być naprawdę gorąco nawet mimo dobrego chłodzenia :<

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiorę się za to w weekend. W razie czego będę pisał. Na obecną chwilę ... nie mogę wejść do BIOSa ;)

Podczas startu komputera, wciskanie czegokolwiek na klawiaturze nic nie daje. Logi K800 (wireless) ale podłączony specjalnie do USB z tyłu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas bootowania może nie wyłapać bezprzewodowej klawiatury. Ale w sumie MSI ma te swoje śmieszne ClickBios i w tym też możesz podkręcać o ile masz włączoną taką możliwość w BIOSie. Ze stronki MSI sobie pobierz. Różnica jest taka, że zmieniasz ustawienia w tym programie, restartujesz PCta i on sobie wczytuje je z jakiegoś pliku. Wg mnie na jedno wychodzi ale nie czytałem o tym jakoś szczególnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...