Skocz do zawartości
krogoth111

Pierwszy smartfon. Dziwne wymagania. Ciężka sprawa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Miałem kiedyś nokię 3310. Dobra była.

Potem dużo różnych śmieci.

Kilka lat działałem na B2710 Solid dobry był.

Teraz działam na Solidzie xcover klasycznym no i czas na ten smartfon nadszedł.

Potrzebuję móc korzystać z internetu, odebrać pocztę, zalogować się do banku, obejrzeć gwiazdy przez aplikację jakiś film youtube itp.

Niestety wszystko byłoby fajnie gdyby nie wytrzymałość smartfonów a właściwie jej katastrofalny brak.

Wybierałem długo i wybrałem Sony Xperia Z5 Compact.

Całe szczęście sprzedawca mi powiedział że jak nim gdzieś puknę stuknę to będzie po telefonie. Podziękowałem i postanowiłem zaczerpnąć języka.

Smartfon ma być dobry nie chcę szajsu może to być nawet flagowy model ale musi absolutnie MUSI umieć znieść wodę np jakbym rozmawiał pod prysznicem, bez specjalnego polewania wodą, nurkować z nim nie będę ale zalać piwem mogę. Kiedyś spadł mi telefon do kibla jak sobie siedziałem ale to odosobniony przypadek.x xD... Kurz oczywiście, w błocie się tarzał nie będę ale brud jest wszędzie.

No i teraz najgorsze, upadki. Nie mam zamiaru nim rzucać czy wbijać gwoździ ale jakby mi upadł to chciałbym aby to przeżył. Zdarza mi się często odkładać telefon w rożnych miejscach na rogu stołu, na biurku gdzie pełno jest rożnych przedmiotów potem czegoś szukam przewracam i bam telefon spada na podłogę.

Rozważałem jeszcze M4 Aqua ale tu znowu ma za słabe podzespoły. Nie zdzierżę przycinania się i lagowania ekranu.

Proszę poradźcie bo jestem w strasznej kropce, a nie chcę wydać 2000zł i za tydzień mieć pęknięty telefon który po pierwszej rozmowie w deszczu zrobi sajonara.

Byłem u wujka google ale więcej mi namieszał niż wyjaśnił. Znalazłem cuda typu CAT poczytałem o ich fenomenalnej wytrzymałości ale znowu ich parametry to porażka. Pancernego cuda co ma hardware z zeszłej epoki nie szukam. Samsung ma z tej lini co mój aktualny klasyczny też xcover. Tam niestety też parametry hardware leżą. Gdyby miał porządniejsze parametry byłby wyborem oczywistym nawet idealnym. Czy żadna z tych wielkich korporacji samsung, sony, htc nie wpadła na pomysł wyjęcia hardware z takiego np Z5, galaxy s6 i wsadzenia w obudowę samsunga xcover? To takie niewykonalne? Za taki sprzęt dałbym i 4k złotych. Ale nie, niemożna. Bo nima.

Bateria też ważna sprawa. Największa, wielka jak stodoła telefon może ważyć pół kilo i nagrzewać się do 50stopni mam to gdzieś ale nie ma mi zdychać po 4 godzinach... Wielkość do 5 cali nie chcę większego. Są nieporęczne. To telefon nie tablet. Żona ma Xperie Z Ultra, nie wyobrażam sobie tego w kieszeni. Aha no i android. Nie chcę windowsa...

Chciałbym SONY, podobają mi się xperie ale przeczytałem że oni je ze szkła robią. Co za tłumoki, telefon ze szkła, ZE SZKŁA?!?! WTF........ FACEPALM!

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się również np takim ustrojstwem:

 

http://allegro.pl/artykul/test-cat-s50-wytrzymaly-smartfon-spelniajacy-militarne-normy-sil-zbronych-usa-40687

 

czy 

 

http://allegro.pl/najwydajniejszy-pancerny-smartfon-toughphone-s10-i5689799256.html

 

Nie wiem, czy spełniają Twoje wymagania.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedz. TOUGHPHONE S10 spełnia oczywiście moje wymagania ale jest to telefon nieznanego producenta jak będzie z aktualizacją softu, gwarancją, wsparciem technicznym? Poza tym... Producent: Rugged, PRC...

Czy obudowy jak Otterbox Defender występują dla sony xperia ?

Chyba zdecyduję się na Xperię Z3 Compact. Cena bardzo atrakcyjna same super opinie tylko ta wytrzymałość. Nie wiem czy nauczę się działać tak by go nie zniszczyć. Ale tak mi sie podoba że.......

Ma ktoś?

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci w ten sposób - jeśli chcesz mieć coś co nie stwarza problemów omijaj Sony. Niestety znajomy siedzi w telefonach i to co wróciło na gwarancję Sony stanowi 60-70% wszystkich zwrotów.

Otterbox może i będzie mocniej chronić ale pamiętaj - fizyki nie oszukasz. Coś co ma cienkie ramki wyświetlacza prędzej czy później klęknie.

 

No i kupowanie telefonu który się podoba a później wsadzanie go w etui które wszystko zakrywa?

Sam mam G3 + Nillkin Armor Border + szkło.

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W robocie pare osób ma Xperie Z1 i Z ja mam Z3 i jeden znajomy z poza pracy ma Z3 Compact własnie. Żaden z nich nie narzeka na wytrzymałość.  Ja noszę go bez osłony na obudowe i się nie zarysowały boki. Jedynie szkło z przodu. Na tył nie zwracam uwagi wiec może tam być parę rys. Kupca i tak mam bo telefon ogólnie jest w bardzo dobrym stanie. Moja poprzednia zeta przeżyła 2 upadki. Tak więc moze i faktycznie jest tak że pękają obuwy czy coś bo była sytuacja że w zwykłe Z'tce tej pierwszej jaką Sony wypuściło odklejała się tylna klapka. Ja tam u siebie tego nie zuaważyłem. Dziewczyna znajomego ma teraz tą moja Z'tkę i też nic się nie dzieje nadal, a ma go już prawie że 8 miesięcy więc telefon 

ma ponad 2 lata. Widocznie trafiła się jakaś seria/partia lub to kwestia szczęścia. Ja tam z Sony jestem zadowolony. Wole to niż Samsungi. Ew jeszcze HTC. Drożej to już tylko Apple i tu jakość jest niezła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzie z aktualizacją softu, gwarancją, wsparciem technicznym? Poza tym... Producent: Rugged, PRC...

Tak jak ze wszystkim innym na Kałdroidzie i nie tylko - przez pół roku do roku masz aktualizacje, wsparcie i błękitną linię dla ofiar przemocy domowej, a później żryj gruz i kup następny.

No i gdzie niby produkowane są wszystkie telefony, smartfony i reszta towarzystwa, jak nie w Chinach? Żaden wyznacznik na plus ani na minus. Zapłacisz dobrze, to Chińczyk zrobi dobrze. Zapłacisz chudo, otrzymasz szajs.

 

S30, S40, S60 trochę jak Volvo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...