Skocz do zawartości
htpzom

Włączam komputer (nowy) a monitor nic nie wyświetla

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowy komputer:

Intel Core 85 6600k

Asus z170 pro gaming

Asus r9 380X 4 gg

Cooler master g550m

Crucial ballistix 2x4gb

W"włączyłem i na monitorze jest napisane brak sygnału ale dzień wcześniej włączyłem na zintegrowanej i wszystko chodziło wina nie leży po stronie monitora bo kuzyna komp normalnie odpala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś musisz spróbować odpalić tę kartę, jak nie u siebie to u kogoś. Jest prawdopodobne, że jest trupem, ale nie jest to pewne. Ta płyta ma 3 sloty, trzeci z kolei przez zasilacz jest blokowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle siedzi w porcie, albo jakiś paproch się dostał - wyciągnij kartę i dmuchnij w port. Możesz od razu sprawdzić czy piny w porcie są proste. Sam port może by uszkodzony dlatego warto sprawdzić na innym.

 

 

Masz jakąś inną kartę, żeby sprawdzić?

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowana nie korzysta ze slotu PCIe.

 

Wkładając inną kartę w slot PCIe wykluczysz to, że jest uwalony.

 

Z tego co ja zrozumialem to probuje korzystac z karty PCI-E, wyraznie napisal ze na integrze mu dziala wiec zakladam ze ma primary graphics ustawiona na IGPU, w takim wypadku to chyba dosc jasne ze nie bedzie sygnalu przy probie korzystania z karty w slocie PCI-E. 

Takze zamiast odsylac karte na gwar. jak doradza kolega wyzej zmieniaj primary graphics na PCI-E tak jak juz wspominalem. (nie wiem jak to sie dokladnie nazywa w twoim biosie, moze byc Primary Graphics albo Primary Display, cos w ten desen)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieniles primary graphics na PCI-E w biosie..?

bios nie odpala

Z tego co ja zrozumialem to probuje korzystac z karty PCI-E, wyraznie napisal ze na integrze mu dziala wiec zakladam ze ma primary graphics ustawiona na IGPU, w takim wypadku to chyba dosc jasne ze nie bedzie sygnalu przy probie korzystania z karty w slocie PCI-E.

Takze zamiast odsylac karte na gwar. jak doradza kolega wyzej zmieniaj primary graphics na PCI-E tak jak juz wspominalem. (nie wiem jak to sie dokladnie nazywa w twoim biosie, moze byc Primary Graphics albo Primary Display, cos w ten desen)

ale teraz już na integrze też nie odpala : p

Może monitor zamiast AUTO wykrywania sygnału jest ustawiony na tylko D-SUB?

podpinałem i pod d-suba i pod hdmi Edytowane przez htpzom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj CMOS i sprobuj wejsc do biosu (monitor podpiety pod integre), jak zadziala to wtedy zrob to co wczesniej zasugerowalem.

Jak dalej bedzie kicha to rzeczywiscie moze byc cos uwalone.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wchodzi do BIOSu

Samo nie wejdzie - ty musisz wejść.

Zresetowanie CMOS robisz na płycie, nie w biosie - patrz instrukcja płyty, rozdział 1.6.

 

Płyta nowa czy "z drugiej ręki'?

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...