Skocz do zawartości
Nektre

Wymiana karty graficznej - kompatybilność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem wymienić swoją kartę graficzną na coś mocniejszego, jednak nie wiem czy będzie w pełni kompatybilna z moją płytą główną, zasilaczem i procesorem. Podaję pełną specyfikację mojego sprzętu i karty wymieniane:
Moja aktualna karta graficzna: GeForce GTX 560
Karta na którą chcę wymienić: GeForce GTX 970 MSI Gaming
Specyfikacja mojego sprzętu:
Płyta główna: Asus Sabertooth x58
Procesor: Intel Core i7-960, 3,3 GHz
Karta dźwiękowa: Nvidia HDMI/DP GF1114-REALTEK
Karta sieciowa: Realtek RTL8169/8110 Family PCI
Dysk twardy: Seagate Technology 1TB 7200RPM Sata-III
Zasilacz: OCZ 750W

Czy na podstawie tych danych ktoś będzie w stanie mi pomóc?
Moje zmartwienia wzięły się z tego, że przeczytałem, że karta ma wejście PCIE 3.0 a na płycie mam 2.0 i nie wiem też jak z pinami od zasilania. Szkoda mi kupić karty i ją zwracać bo nie da rady na niej nic zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować i montować. Rozważ też AMD R9 390 8GB.

 

PCI-E 2.0 vs 3.0 są dla Ciebie mało istotne. Karta będzie działać w 2.0.

 

Mógłbyś też napisać dokładny model zasilacza i karty którą wybrałeś, ale i tak będzie się to dało zasilić, choćby przez przejściówkę, w razie czego.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta to geforce gtx 970 msi gaming 4 gb. Model zasilacza ciezko mi podac wypisalem wszystko co mialem opisane w specyfikacji komputera kiedy go kupowalem czyt. Ocz 750w jak w temacie. Karta ktora jest teraz jest podpieta 6 pinowym zlaczem z tego co pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam potrzebujesz wtyczek:

 

1 x PCI-E 6-pin, 1 x PEG 8-pin

 

Takie same wtyczki potrzebujesz do:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-390-8gb-gddr5-512-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-390-gaming-8g-707126/

 

Twój zasilacz prawdopodobnie ma 4 wtyczki PCI-E 8-pin (6+2), czyli ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne forum na którym ktoś pomógł. Dziękuję Ci za rozwianie moich wątpliwości. Widzę, że bardzo polecasz AMD, jednak GTX 970 kupuję od osoby prywatnej i już mam to umówione. Mam nadzieję, że przy jutrzejszej zmianie wszystko pójdzie ok i nie będę musiał na gwałt jechać do sklepu po przejściówkę. Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...