Skocz do zawartości
Passt

BSOD 0xd1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na nowo złożonym komputerze mam raz na dwa tygodnie BSOD 0xd1 (tylko przy uruchamianiu komputera).
W systemie już włączonym wygląda ,że wszystko działa stabilnie.
Asus Z170 PRo Gaming
Core i5 6600k
G.Skil  3200 cl 16
XFX XTR 750 Wat

Win 8.1 64 bit

Plik zrzutu:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/9973bcce7d716bdd

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/0fb8301c6a54a7cb

Wygląda na to, że głównym winowajcą jest plik cmudaxp.sys, który jest sterownikiem Asus Xonar DX/XD.
Sprawdziłem pamięci w Memtest ,5 przebiegów programu, bez błędów.
System sprawdzony OCCT z AVX przez 3 godziny bez błędów.

Ktoś pomoże w jego wyeliminowaniu??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System z podpisu czy nowszy .

 

Sterowniki zainstalowane przez OS czy z płyty / strony Asusa ?

 

Jak tego nie zrobiłeś to zainstaluj na początek najnowsze sterowniki od Asusa .

 

Jak to nie pomoże to wyłącz na jakiś czas Asusa i działaj na integrze z płyty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System Windows 8.1 64 bit.

Sterowniki płyty głównej zainstalowane najnowsze ze strony Asusa.

 

Dźwiękówkę Asusa mogę wyłączyć tylko do diagnostyki. Później chcę, żeby działała w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałeś problem, czy nadal testujesz bez karty dźwiękowej Asusa? Problem nadal występuje, czy już przestał?

Niekoniecznie musi to być problem z twoją kartą dźwiękową. Zauważyłem na twoich zrzutach ekranu, że przede wszystkim źródłem problemu jest sterownik nvlddmkm.sys - to jest plik od sterownika karty graficznej NVIDIA. Wiem, że podświetla Ci się to razem z cmudaxp.sys, ale mogą one po prostu ze sobą wchodzić w konflikt.

 

Spróbuj wyczyścić sterowniki NVIDII programem typu Display Driver Uninstaller w trybie awaryjnym i zainstaluj nowe stery na czysto. Możesz też przeinstalować sterowniki do ASUSa, ale to już chyba robiłeś. Ewentualnie konflikt może występować na linii karta graficzna - karta dźwiękowa. Może sterownik dźwiękowy od NVIDII (ten od portów HDMI) ma jakiś konflikt z ASUSem? Wejdź do Menedżera urządzeń i spróbuj całkowicie wyłączyć urządzenie NVIDIA High Definition Audio. To odpowiada tylko za przerzucanie dźwięku np. do monitora z głośnikami, podłączonego przez HDMI. Jeśli masz Xonara, to obstawiam, że korzystasz ze zwykłych głośników lub słuchawek :)

 

Oprócz tego możesz też sprawdzić, czy twoja karta graficzna się nie przegrzewa, ewentualnie możesz obniżyć nieco taktowanie zegarów na GPU i pamięci. Mi osobiście bardziej to wygląda na problem właśnie z tym sterownikiem nvlddmkm.sys od NVIDII niż z Xonarem. W Googlu jak wpiszesz nazwę tego sterownika, to pojawia się mnóstwo problemów odnośnie wysypywania się sterownika ekranu i BSOD z tym plikiem właśnie. Tu masz też zbiór informacji odnośnie diagnostyki tego problemu: http://www.download.net.pl/jak-rozwiazac-blad-nvlddmkmsys-i-niebieski-ekran-smierci/n/8367/

 

Może coś z tego Ci pomoże, powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...