Skocz do zawartości
Zulusman

DS4 i PC - nie łączy sie po BT

Rekomendowane odpowiedzi

Świąteczny prezent był super. Wszystkie gry w zasadzie działały ok z GTAV włącznie.

Nagle sprawdzając jakiegoś gniota doznałem BLueScreen. Od tego czasu nie łączą się pady (2szt - wszystkie jakie mam) z kompem. Manager BT w windows 8.1 widzi je, są niby połączone i dioda świeci, ale żadne z oprogramowania do konwersji DS4 na X360 (ds4windows/inputmapper i jeszcze jeden) nie widzą padów.

Podłączenie kablem rozwiązuje sprawę, ale nie o to chodzi, prawda ??

Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń urządzenia z managera Bt. Usuń sterowniki X360 i odintaluj ds4wondows lub inputmapper. Chyba że masz wersję pirtable. Na koniec wyłącz urządzenie Bt i włącz lub przeloz adapter Bt do innego portu USB. Potem intaluj wszystko od nowa czyli stery do pada x360 i program do emulacji. U mnie zawsze działa inputmapper bo ds4wondows robił prpblemy. Po intalacji sterów i inputmapper parujesz pada ds4 z adapterem Bt. Powinien zapalić się kolor bisly

Wlaczasz inputmapper i pad powinien zmienić kolor na zielony lub żółty zależnie od poziomu naładowania pada. Pad powinien być widoczny jako X360. Sam miałem podobny problem. Parę razy przelozylem adapter Bt. Usunąłem stery i programy emulujace i wgrałem na nowo. W końcu zaskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie...ale: komputer to lapek z wbudowanym BT - więc opcja zmiany USB z wiadomych przyczyn odpada.

Stery serial BUS czy jak im tam uninstallerem są niemożliwe do usunięcia, ale nie wiem dlaczego. 

Urządzenia BT usunąć nie mogę - "usunięcie nie powiodło się".

Samo BT starałem się aktualizować i teoretycznie mi się udało, ale zmiany w działaniu nie ma.

 

Myślę nad reinstallem, bo zauważyłem więcej zachowań niepożądanych - problemy z instalacją firewall, deinstalacja niektórych programów itp.

postaram się w najbliższym czasie jeszcze pomęczyć to co napisałeś DeviL.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery dedykowane przez producenta i do tego wgrane najnowsze. Co ciekawe, paczka zajmuje 500MB....nie jest to żaden problem, ale dość sporo. 

Zaznaczę, że działało na poprzednich sterach (starszych), a wedle systemu działa dobrze cały czas. Pad łączy się z systemem, tylko DS4Win itp nie widzą go jako urządzenia. Wydaje mi się, że może to być wina sterownika do pada, ale wtedy nie działał by przez USB, prawda ??

 

Zna ktoś nowszy sterownik do Virtual Bus Driver do DS4 niż rozprowadzany z DS4tool_1.1_Final - tego sterownika używam. Jak pisałem - działał, a ten z inputmapper też nie daję rady.

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...