Skocz do zawartości
Agrael91

Problem z zawieszaniem się komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od ponad tygodnia mam problem z średnio raz dziennie zawieszającym się komputerem. Za każdym razem objawy są podobne, komputer zwalnia i zaczyna lagować w stopniu, który uniemożliwia pracę na nim. Jedynym ratunkiem jest twardy restart. Prawdopodobnie, za każdym razem gdy zachodził problem pobierałem coś za pomocą jdownloadera. 

 

Mój sprzęt:

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL

GPU MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5

RAM Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 3000MHz, CL15, Black

Płyta główna MSI Z170A Gaming M3, Z170

CPU Intel Core i5-6600K podkręcony do 4,5GHz

Zasilacz XFX TS550W 120mm 80+ Bronze

SSD Samsung EVO 850 250GB

HDD Samsung HD103SJ 1TB

HDD WD Blue 1TB WD10EZEX - magazyn danych na który są zapisywane pliki z jdownloadera

 

Dodam jeszcze, że przed dwoma tygodniami padł mi jeden HDD Samsung HD103SJ 1TB, którego wymieniłem na WD Blue. Dysk był magazynem, i padł gdy przez moją nieuwagę zapełnił się w całości podczas ściągania dużego pliku.

 

W tym momencie sprawdzam dyski HD Tune. Macie jeszcze jakieś pomysły jak to ugryźć? 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjalną przyczyną może być oprogramowanie Killer do karty lan. Poszperaj za hasłem "MSI Killer cleaner"

Dzięki za pomoc. Prawdopodobnie to było przyczyną, bo po instalacji w poniedziałek samego sterownika bez softu od Killera problem już nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...