Skocz do zawartości
SamotaN

Laptop max 2k dla dziewczyny

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa dla dziewczyny do 2k. Na pewno nie będzie na nim w nic grała więc zintegrowana wystarczy, chodzi głównie żeby był komfortowy i szybki do codziennego użytku.

W wersji z systemem lub w wersji bez (gdy w zamian dostanie znacząco lepszy sprzęt). 

Procesor jakieś i3 w górę (czytałem że te niższe się nie nadają)

RAM 8

Dysk SSD + HDD (wewnętrzny)

Nie wiem jakich producentów aktualnie się najlepiej poleca, z tego co szukałem to sporo oferuje Lenovo, ale czy to się nie rozsypie po 2latach gwarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo to dość budżetowy sprzęt w tej cenie. Jeśli nie potrzebujesz wydajności, gier to możesz postawić na coś z lepszą renomą.

Dysku HDD wewnętrznego z SSD w tej cenie raczej nie dostaniesz. Musiałbyś dokupić adapter HDD CADDY SATA i umieścić HDD w miejscu napędu optycznego, a SSD standardowo zamontowane pod slot SATA.

 

Dell Inspiron 5558 i5-5200U/8GB/128+500

Dell Inspiron 5558 i5-5200U/8GB/240+500

Renomowana marka dell, dobry serwis typu domowego i dobrze spasowana obudowa. Procesor i5ulv Broadwell'a + GPU zintegrowane Broadwell'a, wystarczy do codziennych czynności. W zestawie optymalna ilość pamięci RAM, szybki dysk SSD i HDD w zewnętrznej obudowie (możesz go wrzucić potem tak jak napisałem wcześniej).

 

Z systemem:

Acer E5-573 i3-5005U/8GB/240/Win10

Również dobry sprzęt, aktualnie przyzwoitej jakości komputery od acer'a. Procesor i3ulv 5-tej generacji Broadwell'a o dość wysokim taktowaniu, optymalna ilość pamięci ram szybki dysk SSD rozsądnej pojemności przy 1 dysku SATA. System operacyjny w zestawie. Gwarancja 2-letnia z serwisem typu door to door.

 

Z alternatyw jeszcze od asus'a, ale także bez systemu:
ASUS R556LJ-XO164D-8 i5-5200U/8GB/1TB/DVD GF920M

Laptop dobrze spasowany, bardzo dobra kultura pracy pod obciążeniem, niskie temperatury wydajne chłodzenie. Procesor i5ulv Broadwell'a, pojemny HDD + grafika dedykowana GeForce'a z 2GB vRAM jako dodatek. Matryca matowa antyrefleksyjna. Aktualnie jest na niego promocja w tej konfiguracji, z kodem w koszyku pod produktem - OKAZJA cena spada o 100zł.

 

Z serii wyższej, Z od lenovo możesz dostać ewentualnie matrycę FHD:

Lenovo Z51-70 i3-5005U/8GB/1000/DVD-RW R7 M360 FHD Biały

Matryca FullHD matowa antyrefleksyjna, z większym obszarem roboczym - http://mobilq.pl/bloq/wp-content/uploads/2012/11/porownanie-hd-fullhd1.jpg dla komfortu pracy. Aluminiowe wnętrze, podświetlana klawiatura, głośniki marki JBL dobrej jakości. Procesor i3ulv 5-tej gen. Broadwell'a, grafika dedykowana Radeona R7 jako dodatek, taki bardziej low-end wśród kart graficznych w nowych laptopach, słabsza trochę od GF920M.

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście i tytule jest jasno napisane, że laptop do MAX 2000zł. Na osiem wrzuconych tutaj propozycji, 6 jest powyżej tej granicy, a tylko pozostałe dwa są za 1999. Uwielbiam to forum :)

Tutaj nie chodzi o forum tylko o ww panów ;)

 

Fakt jest taki, że wymagania autora są trochę ponad kwotę 2k. Z resztą, każdy laptop w takiej konfiguracji rozsypie się i  to jeszcze przed końcem gwarancji. Z takim trzeba jak z jajkiem, sam plastik.

 

Ten Acer E5-573 do 2k może być, ale tylko dlatego że ma SSD i te 8GB RAM. Nie widziałem akurat tego konkretnego modelu, ale model starszy (571) ma tragiczny gładzik, co może wkurzać po jakimś czasie.

 

Podaj może czy laptop używany na uczelni, czy tylko w domu. Jakiś kompromis się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...