Skocz do zawartości
kojoT

Co jest nie tak z kodekami video?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zainstalowałem ostatnio SVP aby konwertował filmy do 60 fps. I to działa, natomiast jakość jest tragiczna. Film zajmujący 30gb w FHD wygląda tak: http://i66.tinypic.com/24qn8fl.jpg Obrazek zmniejszony przez hoster ale jakość oddaje jak to wygląda. Identycznie jest z innymi filmami. Miałem wcześniej SVP na starym systemie i nie było tego problemu. W samym svp jakość jest ustawiona na maxa, więc sądzę, że to wina jakiegoś kodeka. Możecie mi podpowiedzieć co zmienić, żeby odzyskać jakość adekwatną do wagi pliku?

 

Pozdrawiam!

 

Aha. Player MPC-HC 32bit ale nawet na windowsowym teraz wygląda tak samo.

Edytowane przez kojoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W vlc jakość lepsza, choć wydaje mi się że nie na 100%, w każdym razie nie działa SVP więc odpada. Piszę, że kwestia kodeków, bo przy instalacji svp instaluje się też sporo innych rzeczy obsługujących video i podejrzewam to w nich tkwi wina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam nic na tym screenie nie widzę , dla mnie wygląda to normalnie .

 

Co do problemu - może coś pomieszane z ustawieniami lub samymi enkoderami .

 

Usuń wszystkie kodeki jakie masz w systemie , zainstaluj ( lub zostaw ) tylko enkoder który używasz w SVP i sprawdź potem .

 

Potem test odtwarzania - wspomniany VLC lub Kodi ( dawne XBMC ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem wszystkie kodeki ręcznie. Zainstalowałem svp ponownie. Obraz o wiele lepszy ale svp nie działało:/ Zainstalowałem więc mpc w wersji 32bity i się znowu skaszaniło. Odinstalowałem ponownie, zainstalowałem i znowu lipa. Przy kolejnym razie wszystko działa i wygląda dobrze:) Dla @reyden, teraz zobacz różnicę! http://oi67.tinypic.com/vded01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...