Skocz do zawartości
viktorson

Klawaitura do pracy oraz gier

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Stanąłem przed koniecznością zakupu nowej klawiatury i proszę o radę co warto kupić.

Budżet przeznaczony na zakup to 200-250zł (no do 300). Oczywiście wolę zapłacić mniej niż więcej :).

Zgodnie z tematem klawiatura będzie przeznaczona zarówno do pracy jak i do grania. Trudno powiedzieć czego będzie więcej. Bywa różnie.

Chciałbym aby miała podświetlane klawisze.

Chętnie jakieś dodatkowe przyciski pod makra.

A duży enter to już byłaby rozpusta.

Ważna jest podkładka pod nadgarstki.

Nie musi mieć przycisków mechanicznych. Raczej wolę ciszę.

 

Zastanawiałem się nad:

SteelSeries APEX [RAW] - ale nie wiem czy te dodatkowe ukośne kursory bardziej nie przeszkadzają niż pomagają.

NATEC RX75 - czy nie głośna? brak podświetlenia, podkładki oraz dziwna czcionka na klawiszach, a w zamian idealny kształt zwykłej klawiatury.

 

Proszę o pomoc. Może zaproponujecie coś innego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kelcior - nie każdy lubi mechaniki, a Apex RAW jest jeszcze akurat w niezłej cenie. Co innego zwykły Apex, który już przegina (ma tylko podświetlenie RGB zamiast białego, a płaci się 100zł więcej). Sam wydałem ok 190zł za K8100 v2 i jestem bardzo zadowolony z niej. Wadą Apexa jest to, że jest duża - jak ktoś ma szufladę pod klawiaturę to lepiej najpierw sprawdzić, czy ma się tam dość miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Stanąłem przed koniecznością zakupu nowej klawiatury i proszę o radę co warto kupić.

Budżet przeznaczony na zakup to 200-250zł (no do 300). Oczywiście wolę zapłacić mniej niż więcej :).

Zgodnie z tematem klawiatura będzie przeznaczona zarówno do pracy jak i do grania. Trudno powiedzieć czego będzie więcej. Bywa różnie.

Chciałbym aby miała podświetlane klawisze.

Chętnie jakieś dodatkowe przyciski pod makra.

A duży enter to już byłaby rozpusta.

Ważna jest podkładka pod nadgarstki.

Nie musi mieć przycisków mechanicznych. Raczej wolę ciszę.

 

Zastanawiałem się nad:

SteelSeries APEX [RAW] - ale nie wiem czy te dodatkowe ukośne kursory bardziej nie przeszkadzają niż pomagają.

NATEC RX75 - czy nie głośna? brak podświetlenia, podkładki oraz dziwna czcionka na klawiszach, a w zamian idealny kształt zwykłej klawiatury.

 

Proszę o pomoc. Może zaproponujecie coś innego.

 

Pozdrawiam

 

Ujmę to tak jak kolega kilka postów wyżej: za taką kwotę szkoda przepłacać za membranę. Gdybym miał do wyboru mechanika kosztem podświetlenia, zdecydowałbym się właśnie na takie rozwiązanie i pewnie kupiłbym RX75, bo do pisania nie jest zła, a przy graniu sprawdzi się świetnie. Zresztą w tej cenie to już w ogóle nie ma o czym gadać, bo to koszt ledwie 250 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki. Bardzo spodobała mi się Force K7. Zwłaszcza cenowo :). Byłoby więcej kasy na myszkę, która też jest do wymiany.

Apex i Natec mają świetne kształty. Zwykłe prostokątne.

Może powiecie mi z doświadczenia czy klawisze makro się w ogóle do czegoś przydają na co dzień?

Czy da się ich używać także np w programach graficznych?

A może istnieje jakaś sensowna klawiatura na cenowym poziomie K7, ale wyglądająca zwyczajnie. Bez udziwnień kształtu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Cougar 200k z układem US. Z plusów:

niska,

podświetlenie,

niegłośna,

idealny układ klawiszy,

sensowna cena,

wydaje się dość solidna.

Oczywiście to są pierwsze wrażenia. Zobaczymy jak posłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...