Skocz do zawartości
alepajonki

Komputer do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o doradzenie zestawu komputerowego do nowych gier, żeby oferował co najmniej taką grafikę jak X0/PS4.

Na razie z powodu budżetu bez karty graficznej, dokupię dopiero w czerwcu-lipcu.

Chodzi mi najbardziej o to, jaki procesor jest potrzebny, ile pamięci RAM, zasilacz i na jaki pułap cenowy kart graficznych muszę się przygotować.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp.

Tylko komputer, głównie CPU, Mobo, RAM, zasilacz, może też SSD. Na razie bez karty graficznej.

do czego komputer będzie wykorzystywany

Gry.

jaką kwotę chcesz przeznaczyć

Najmniejszą możliwą, by grafika nie była gorsza niż na konsolach.

czy części mają być nowe czy mogą być używane

Nowe.

czy będziesz podkręcał podzespoły

Nie.

w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać

1080.

czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!)

Nie.

czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa

Tak.

czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego

Tam gdzie najtaniej, jeśli różnica na wszystkim max. 100zł to Morele.

 

Pytanie z kategorii cena/wydajność:

DDR3 vs. DDR4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co ze starego

 

To był skrót myślowy, że kupię

  • najtańszy hdd 2tb
  • najtańszą nagrywarkę dvd
  • najtańszą w miarę ładną obudowę
  • myszkę i klawiaturę jakąś lepsiejszą, ale nie jest to teraz ważne

Kupuję cały komputer, mam teraz tylko starą myszkę a4tech i stary monitor iiyama 24in.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie SSD na system? Na HDD chcesz mieć system?

 

Ogólnie wybór wg mnie dobry. Ewentualnie można by zmienić zasilacz na cos z lekko wyższej półki, bo to zakup na wiele lat, podobnie jak monitor (certyfikat gold).

 

Jeżeli budżet się nie domyka, możesz wziąć 1x8GB RAM, zamiast 2x8.

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie SSD na system? Na HDD chcesz mieć system?

Na pewno chcę SSD na system, ale jeszcze nie potrafię dokładniej określić potrzeb (głównie co do pojemności).

można by zmienić zasilacz na cos z lekko wyższej półki, bo to zakup na wiele lat, podobnie jak monitor (certyfikat gold).

Możesz rozwinąć? W tym OCZ mam sprawność >80% i 444W na 12V. Czy potrzebuję lepszego przyjmując 65W na proc i (z ogromną górką) 250W na grafę?

Jeżeli budżet się nie domyka, możesz wziąć 1x8GB RAM, zamiast 2x8.

Pojęcia budżetu u mnie nie ma, jest tylko stosunek ceny do jakości (wydajności). Ale po prawdzie chyba na początek kupię tylko 1 kostkę, bo i tak rabatu żadnego nie dostanę za 2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD 240-500GB. Mniej albo więcej się nie opłaca, o ile nie masz jakichś nietypowych potrzeb. na pierwszej stronie wątku "Wszystko o SSD" masz w miarę aktualna listę sensownych wyborów.

 

Nie potrzebujesz zasilacza o wyższej mocy, tylko lepszego. Ten OCZ to niska półka - brać można, ale jak budżet nie trzyma, nie ma to sensu. Ja swój poprzedni zasilacz z dość wysokiej półki z certyfikatem bronze eksploatowałem przez 4 lata. Jak go wystawiłem na olx po tych 4 latach, w 2 tygodnie się sprzedał w satysfakcjonującej mnie cenie. Ten co mam teraz pewnie też ze 4 latka poużywam. Lepszy zasilacz 500-550 będzie kosztował nawet ponad 2x tyle co ten wybrany, ale to jest dość podstawowa sprawa dobry zasilacz. Lepsza sprawność (ciszej i tańsza eksploatacja), a także lepsze zabezpieczenia i wyższa trwałość.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz zasilacza o wyższej mocy, tylko lepszego. Lepszy zasilacz 500-550 będzie kosztował nawet ponad 2x tyle co ten wybrany, ale to jest dość podstawowa sprawa dobry zasilacz. Lepsza sprawność (ciszej i tańsza eksploatacja), a także lepsze zabezpieczenia i wyższa trwałość.

Dzięki. Faktycznie przejrzałem kilka testów i ten OCZ to niska półka.

Mógłbyś zaproponować konkretny model? W innym temacie @reyden zachwala Seasonic G 550W (SSR-550RM). Może ten, albo nawet o mniejszej mocy (dopóki się opłaca to może nawet 400W?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ze stopki albo np. bardzo modna na forum EVGA Supernova G2 550W. Ten Seasonic jak najbardziej też.

 

Czterysetkę możesz brać, na pewno wystarczy, wyższa moc znamionowa daje to, że nawet pod pełnym obciążeniem wentylator nie startuje, czyli masz zasilacz w praktyce pasywny. Tak jest np. w przypadku mojego zasilacza na moim obecnym konfigu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD 240-500GB. Mniej albo więcej się nie opłaca, o ile nie masz jakichś nietypowych potrzeb. na pierwszej stronie wątku "Wszystko o SSD" masz w miarę aktualna listę sensownych wyborów.

Co sądzisz o dyskach Crucial BX100, Crucial MX200 i Samsung 850 EVO? Z tego co mniej więcej wyszukałem, BX100 jest mniej więcej równy wydajnościowo MX200, a niewiele wolniejszy od Samsunga. Czy BX100 jest dobrym wyborem?

 

Co sądzisz o obudowach firmy Sharkoon, konkretie VS4-V?

 

Znalazłem podejrzanie tanią ofertą na dysk WD 2TB:

http://allegro.pl/dysk-twardy-pc-2tb-3-5-western-digital-7200-64mb-i6075464805.html

Czy jest z nią coś nie tak, bo nie mogę się dopatrzeć, a jest 60zł taniej niż w innym najtańszym sklepie (Agito).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BX100 to bardziej budżetowe rozwiązanie, raczej pro-laptopowe niż do szybkiej stacjonarki. MX200 to następca M550 - potencjalnie bardzo dobry dysk. Jak budżet nie trzyma BX100 jest słabym wyborem. Czy Evo czy MX200 to już kwestia osobistych preferencji, ja wybrałem Evo ze względu na gwarę i niższą cenę wobec MX200 w momencie dokonywania wyboru.

 

Obudowami się nie interesuję, więc nie wiem.

 

Co do tego WD, cudów nie ma, jakiś powód bonusu cenowego musi istnieć. Może "spadły z tira", może się wytrzęsły na jakichś wertepach, nie wiadomo. Można zaryzykować i wziąć, po otrzymaniu dysku sprawdzić na stronie WD czy jest do niego normalna gwarancja oraz sprawdzić stan smartu i wygląd. Jak cokolwiek będzie nie tak to zwrócić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czterysetkę możesz brać, na pewno wystarczy, wyższa moc znamionowa daje to, że nawet pod pełnym obciążeniem wentylator nie startuje, czyli masz zasilacz w praktyce pasywny. Tak jest np. w przypadku mojego zasilacza na moim obecnym konfigu.

Jeszcze jedno - zasilacze firmy Super Flower z goldem. Co sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu producenta wynika, że w środku jest od groma miejsca. Z twojego "może być", że "może być" lepiej ;)

Coolera cpu nie planuję w ogóle zmieniać, zostanie box (chyba, że będzie bardzo głośny).

Dysk będzie jeden 2.5" i jeden 3.5", w przyszłości może drugi 3.5".

Co do grafiki nie wiem, ale chyba większych niż 380mm to w ogóle nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, komp już prawie cały, śmiga ładnie.

 

Nie wiem czy się chwalić czy żalić - instalacja Sims4 ze wszystkimi dodatkami na starym E8400 i 2GB DDR2 trwała około 40 minut. Na nowym i5-6500 i 8GB DDR4 około 30 minut.

Ale ogólnie czuć jakby komputer sprawniejszy, ciągle czekam na ssd, liczę tutaj na giga-kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem pół żartem ;)

Mój stary komputer to gotowy Dell USFF. Nie nadawał się do żadnej rozbudowy, mógłbym tylko wymienić 2x1GB RAM na 2x4GB, ale ceny DDR2 są z kosmosu.

W żadnym wypadku nie żałuję zakupu i szczerze polecam wszystkim którzy chcieliby komputer do ~2000zł, czekających na nowe karty graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...