Skocz do zawartości
errorek3

i3 6300 - problem z procesorem czy po prostu się przeliczyłem?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mój komputer składał się z procka phenom x4 955 i grafiki hd 7770, 6gb ramu oraz dysku ssd, nie byłem usatysfakcjonowany wydajnością i postanowiłem kupić nowe części a mianowicie procesor i3 6300 i nvidie gtx 950. Reszta została stara (pamięci ddr3, dysk). W grach ogólnie czuję wzrost wydajności, ale... są pewne sytuacje, które jednak wywołują smutek na mojej twarzy.

Często gram w grę league of legends i w tym samym czasie słucham muzyki z youtuba z playlisty, przy zmianie piosenki na kolejną moja gra potrafi się po prostu przyciąć. czy to nie jest przesada? Zużycie procesora podczas włączonego youtuba i właczonej gry to 51%-54%, podczas zmiany piosenki wzrasta do nawet 80% i właśnie wtedy czuć, że gra przycina. Jeśli zminimalizuje grę i otworzę dosłownie 4 dodatkowe karty w przeglądarce (testowane w chrome i opera) po czym szybko wrócę do gry to mam 30-40 klatek zamiast 300, dopóki karty nie załadują się w pełni. Zdaje sobie sprawę, że są to 2 rdzenie i nie będzie to mistrz multitaskingu ale jednak nie tak sobie to wyobrażałem. Procesor oraz karta graficzna podczas tych zdarzeń trzymają swoje taktowanie, bo mam 2 monitory, na którym to monitorowałem. Czy naprawdę popełniłem błąd kupując procesor i3 zamiast i5? ):

System jest nowy postawiony od razu po zmianie części.

Edytowane przez errorek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ze 6GB [może faktycznie brakuje czasami] czyżby 4+2?

i to nie najszybszego

 

lol to chyba lubi wiele rdzeni 

 

a jak to było na phenomie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sorry, nie zauważyłem, że jest w stopce.

 

6GB powinno z zapasem starczać, choć objawy które opisujesz sugerują mi bardziej braki pamięci RAM niż kwestię CPU (który na 99% nie jest przyczyną tych zjawisk, jest nią albo soft albo RAM albo dysk). Zerknij na zużycie pamięci. Może została przydzielona jakaś absurdalna ilość RAM dla integry?

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk mam nowy, ktory ma miesiac, wd blue 1tb. Ramy 4gb + 2 gb 1333mhz.
Zuzycie ramu podczas grania i wlaczonej przegladarki to 4gb. Integra wylaczona w biosie. Gdy podczas grania w league of legends w przegladarce wlacze 4 niewymagajace strony (reddity) i szybko wroce do gry zanim sie zaladuja to widze, ze zuzycie procesora wzrasta do 99/100% :/
Co do wydajnosci w grach, to na intelu jest na pewno lepiej niz na phenomie.

 

Porobiłem kilka screenshotów menadżera zadań podczas tych zdarzeń - 

 

Gra + włączona przeglądarka - http://i.imgur.com/YVamTtA.jpg
Włączona gra podczas zmiany piosenki na yt - http://i.imgur.com/bGDZSfe.jpg
Włączenie 5 zakładek i powrót do gry zanim się załadują - http://i.imgur.com/7AhJI88.jpg
Zakładka memory - http://i.imgur.com/RUyrOhW.jpg 

Edytowane przez errorek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie załączonych screenów wykluczyłbym RAM i CPU jako przyczynę tego dziwnego zachowania.

 

Obecnie za najbardziej prawdopodobne uważam, że pośrednio problem jest generowany przez kartę graficzną, na skutek włączenia w tym nieszczęsnym Chrome jakiejś opcji powiązanej z akceleracją. Chrome zaczyna używać karty graficznej do czegoś, i taki jest tego efekt.

 

Aby to wstępnie przetestować czy mógłbyś uruchomić youtube na Internet Explorerze, względnie na Edge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grze ustawia się limit FPS na 120 i wszystko gra..

Ja mam i3-3220 / R9-270X / 4 Gb ram

Mogę słuchać muzyki z youtube podczas grania, grać w heartstone w czasie ładowania i wszystko działa.

Testowałem to i jak miałem ustawione na tryb FPS bez limitów <no bo przecież mam spoko kompa nie?> to były odczuwalne spadki..

Po za tym moim zdaniem chrome to kiepska przeglądarka do gier, bo otwiera kilka procesów przy działaniu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie znam się na tym tak, ale gdzieś słyszałem, że im więcej procesów tym gorzej podczas grania bo procesor musi bardziej pracować. Ale nie wiem.

 

Wszystkie opcje zaznaczone na tak, prócz tej: MSE & WebM VP9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca. Więcej procesów zżera więcej RAMu ale poprawia responsywność programu. Procesor jest obciążony tak samo tylko jedno zadanie rodziela na kilka.

 

jak nie masz VP9 to domyślnym kodekiem jest H.264, ten WebM działa na HTML5 przez co odciąża system. Przerabiałem to na Linuxie.

 

Zobacz czy na Chrome masz takie same wyniki, bo Chrome powinien domyślnie mieć VP9.

 

Jak włączysz statystyki dla nerdów to widzisz jakiego kodeka używasz:

MWLZQLR.png

 

Nie wiem czy to jest rozwiązanie Twojego problemu ale warto sprawdzić. Bo nie wydaje mi się, że masz za słaby komputer, jak ja potrafię mieć Firefoxa z 2GB w RAMie, muzyką i gram sobie w BF4 na Windowsie czy War Thunder na Linuxie.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na PC nie narzekam osobiście, tylko poradziłem autorowi, żeby ustawił limit FPS na 120 bo u mnie nie ma problemów z włączoną przeglądarką i graniem.

Po prostu League to jest niestabilna gra, a Riot nie potrafi nawet poprawnie zrobić update bo za każdym razem coś jest nie tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...