Skocz do zawartości
Nick126

Monitor do CADa, 3D, grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, proszę o doradzenie co kupić do pracy głównie w Cadzie, czasem 3D, photoshop, obróbka grafiki.

Myślałem nad 24 cale, 16:9 (dlatego, że cały czas takim pracuję), 1920:1080. Monitor będzie podpinany do laptopa (który będzie kupiony równolegle).

Ustawiłem wstępnie budżet na 900zł dla monitora (lapek za 4k).

Przeglądnąłem tematy o podobnym budżecie i ciekawą opcją wydaje się iiyama XB2483HSU-B2, jednak, że mam konkretne przeznaczenie to zakładam temat do dyskusji :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie jeszcze nie mam wybranego lapka. Udam się w tym celu do odpowiedniego działu ;)

Jak się ma różnica 16:10 do 16:9? Mogą być jakieś problemy z dostosowaniem rozdzielczości? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma różnica 16:10 do 16:9? Mogą być jakieś problemy z dostosowaniem rozdzielczości?

16:9 vs 16:10. Nie ma żadnych problemów. 16:10 ma większą przestrzeń roboczą.

 

Zobacz sobie BenQ GW2760HS. Cena ~820zł ale masz VA, 8-bit i pełny gamut sRGB z kontrastem statycznym pod 2000:1, a wcale nie jest jakoś super większy niż 24" w 16:10. Klik!

 

Jak dla mnie w tej cenie bezkonkurencyjny ale ma tylko FHD. Jeśli to za mało dla Ciebie to ja bym dołożył jednak do Della U2515.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do CAD-a 21:9? Im bardziej kwadratowy, tym lepiej.

 

A najlepiej dwa kwadratowe i więcej... Ja pracuję na proporcjach  7680:1200 (6.4:1)

 

Gdyby tylko miał pieniądze to zaproponowałbym mu :

34" 21:9 3440x1440.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma chyba pełne 8-bit.

Zapomnij. 6+FRC.

 

Do grafiki taki Iiyama całkiem ok chociaż ni cholery nie idzie znaleźć na jego temat informacji. Ludzie kupują i jest niby ok, matryca AMVA+. Ja bym też pomyślał nad U2414H, bardzo w porządku monitor ale już na IPS. Oba gamut i parametry powinny mieć podobne, chociaż Iiyama może mieć lekko kontrast większy ze względu na matrycę. I na tych dwóch monitorach bym się skupił tak wstępnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już, to lepiej U2415 - lepszy format, więcej przestrzeni roboczej... Co do głębi koloru, to w CAD nie robi Ci różnicy, czy będzie 8bit, czy 6 z przeplotem - tam nie pracujesz nad obróbką obrazu, a tworzysz projekt. Co innego właśnie grafika/obróbka zdjęć - tu poniżej 8 bym absolutnie nie schodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na della U2515. Podoba mi się rozdzielczość, a reszta to wasze opinie. Zakupu dokonam dopiero około połowy maja, więc jeszcze mam chwilę na rozeznanie ;)

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy 21:9 który też jest na matrycy LG z 8-bit jest prawie 3 razy droższy niż Twój. Więc patrząc na półkę cenową raczej nie masz co liczyć że jest tam coś więcej niż 6-bit+FRC

Pomogę Twojej dedukcji... kolejnym bratem jest AOC q2963Pm (Q2963PQ)

 

Moja dedukcja doprowadziła mnie do panelu LM290WW1-SSA1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, AOC leci na tych samych matrycach co LG, co nie zmienia faktu że są to raczej budżetowe monitory i to świadczy o tym że mogę mieć rację. 6-bit to to nie jest bo matryca jest z tych nowszych, ale 6+FRC jak najbardziej. Druga sprawa jest taka, że tutaj dużo zależy od hardware, nie tylko od matrycy. Ta sama matryca może być użyta w innym modelu z dużo lepszymi parametrami.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor startował z ceną ok 2000 zł mało? Ja wiem, że ma 8 bit pełne (a są spokojnie takie z 8bit+FRC) i nie w kwocie 3x mój.

 

np: 

http://www.morele.net/monitor-lg-34um95-34um95-p-648325/ ma 8bit+FRC

 

Dell U3014 na matrycy LG ma 10bit (możesz kupić go za 3830zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/monitor-lg-34um95-34um95-p-648325/ ma 8bit+FRC

 

Dell U3014 na matrycy LG ma 10bit (możesz kupić go za 3830zł)

Ta sama matryca tylko inna rewizja ;)

 

Ja tam się nie będę spierał z Tobą bo mi to wisi jaką masz matrycę. Jest tych matryc trochę i fakt, LM290WW1-SSA1 ma 8-bit ale nie widzę czy Twój monitor ma tą matrycę. Ona jest od 2012 roku w produkcji, równie dobrze mogłeś dostać nowszą rewizję na czymś w stylu LM290WW2. Też tego nie potwierdzę bo to szukanie igły w stogu siana a ja nie za bardzo mam czas na takie zabawy ;)

 

Koniec tematu.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sama matryca tylko inna rewizja ;)

 

Ja tam się nie będę spierał z Tobą bo mi to wisi jaką masz matrycę. Jest tych matryc trochę i fakt, LM290WW1-SSA1 ma 8-bit ale nie widzę czy Twój monitor ma tą matrycę. Ona jest od 2012 roku w produkcji, równie dobrze mogłeś dostać nowszą rewizję na czymś w stylu LM290WW2. Też tego nie potwierdzę bo to szukanie igły w stogu siana a ja nie za bardzo mam czas na takie zabawy ;)

 

Koniec tematu.

I  taki z Ciebie Sherlock, napisze 6bit+FRC, bo tak mu wydaje się.

 

 

Łatwo sprawdzić - Nostra, rozbierz swój monitor i odczytaj etykietę Nigdzie w necie nie ma informacji, na jakiej to jest matrycy, więc przysłużysz się społeczeństwu. :)

 

Oczywiście, że jest nawet na głównej stronie LG. Stoi jak byk 8 bit. Oni takie rzeczy podają (Co prawda nie zawsze)

 

http://www.lg.com/pl/monitory/lg-29MA73D 8 bit

 

http://www.lg.com/pl/monitory/lg-29UT55V 8 bit

 

http://www.lg.com/us/monitors/lg-29UM68-P-ultrawide-monitor  (6bit+FRC), 16.7M ale jego większy brat 34" już 8 bit

a np:  http://www.lg.com/uk/monitors/lg-34UM95C 8bit+FRC

 

Komuś nie chce się poszukać w "wujku" lub tel/e-mail do serwisu LG, a ja mam śrubokręt wziąć? O żesz Ty!

 

Tu taka ciekawostka, która może być względnie tania:

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/philips-bdm4350uc-43-monitor-4k-do-profesjonalnych-zastosowan.html

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to jesteś zdolny. Brak słów. Jak masz potwierdzone info że ta matryca ma 8-bit to po co w<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>iasz i  robisz z innych debili? Nie mam czasu na szukanie jakiej akurat matrycy używa Twój monitor. Jest pierdylion opcji.

 

A skoro wiesz lepiej bo wykazałeś się inwencją i znalazłeś co tam siedzi to spoko, wystarczyło napisać na początku, ale widzę że zajebistą satysfakcję sprawia Ci pokazywanie jaki jesteś ogarnięty albo po prostu masz jakąś obsesję na punkcie tego monitora (to by wyjaśniało dlaczego w każdym temacie go polecasz...).

 

Koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem 2515H i laptop Lenovo Ideapad 700, teraz jak to podłączyć, Panowie? :)

Przez usb i dp nie wykrywa. Nie mam pod ręką nic innego, a ten druki kabel mini dp z końcówką mi nie znaną nie ma gdzie wpiąć w lapka.

Jakieś sugestie? Wybierałem ręcznie źródło i nie wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...