Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zastanawiam się nad zakupem laptopa z dyskiem SSD, jednak chciałbym wybrać go świadomie, a nie brać w zestawie.

HDD nawet jeśli z najdzie się w komputerze, to nie będzie wykorzystywany, gdyż nie potrzebuję takiej przestrzeni dyskowej.

 

Na oku mam Adata SP550 480GB SATA3 ze względu na jego cenę i Samsunga 850 Evo 500GB, ze względu na jego gwarancję.

Jasnym jest, że Samsung jest lepszy, ale czy faktycznie warto dopłacać do niego kilkaset złotych, może taki tani SSD jest równie niezawodny, a w normalnym, codziennym użytkowaniu różnica w wydajności nie będzie zauważalna? Różnica w cenie to prawie 200zł.

 

Mam jeszcze pytanie poboczne. Czy jeśli zamówię dysk i laptopa w xkomie i zlecę im wymontowanie hdd i montaż ssd, to czy w przypadku gwarancji będę musiał odsyłać im wszystko, czy samego laptopa z ssd?

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do niezawodności to nie wiem, ale co do wydajności w przypadku laptopa używanego w sposób typowy, raczej nie warto inwestować w szybsze SSD.

 

X-kom najprawdopodobniej może wymienić ten HDD na SSD, czyli jeżeli go nie potrzebujesz w ogóle go nie dostaniesz i nie zapłacisz za niego. Tak jest w przypadku większości modeli, są nieliczne wyjątki, dowiedz się bezpośrednio w X-komie. Natomiast jeżeli chcesz ten dysk, to wystarczy powiedzieć aby był osobną pozycją na fakturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem laptopa + ssd w x-komie.

Nie ma tam problemu jeśli hhd też sobie zostawiasz - wystarczy, że w uwagach zamówienia wpiszesz, żeby zamienili dyski i sklonowali system na ssd (jeśli jest).

Ja nie pozbywałem się hhd tylko kupiłem tam do tego kieszeń zewnętrzną i w tym mam twardziela - może się kiedyś przyda.

Przy takiej różnicy w cenie raczej zostawiłbym Adatę - w normalnej pracy nie zauważysz między nimi różnicy.

 

edit:

aha, wszystko zrobili bez dodatkowych opłat, więc duży plus dla X-koma.

Edytowane przez MiG29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, czy jeżeli sami wymienią mi HDD na SSD, to czy w razie awarii laptopa będę zmuszony wysłać im na gwarancję laptopa i wymontowanego przez nich HDD.

 

Swoją drogą, @adashi, co masz na myśli pisząc, że nie zapłacę za niego? większość ofert z ssd w zestawie jest tak skalkulowana, że i tak płacimy za hdd, mimo że nie zawsze go dostajemy, a zostawić go w rozliczeniu się nie da.

Edytowane przez 410N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jeśli chodzi o dyski SSD, to są dwie opcje montażu.

Usuwasz swój dysk mechaniczny i zastępujesz go SSD.

Druga opcja - moim zdaniem lepsza, jak nie korzystasz często z CD/DVD (zawsze można kupić zewnętrzny napęd na USB za 50-100zł), to wyjęcie DVD i zakup specjalnej kieszeni (koszt. 50-90 zł) i w niej montujesz SSD w miejscu dawnego DVD.

Dzięki temu masz np. system i ulubione gry/programy na szybkim SSD, a dysk HDD zostaje Ci jako magazyn danych.

Adata faktycznie robi niezłe dyski, Plextor też daje radę (mam dwa), coraz głośniej też o producencie z ameryki - Mushkin. Ich dyski przebijają się do Polski, są w dobrych cenach i posiadają odpowiednią wydajność i niezawodność. Do grania polecam 256 GB (przykładowo http://www.morele.net/dysk-ssd-mushkin-reactor-256gb-sata3-mknssdre256gb-771679/ ), 128 może być za mało. System + GTA V i niewiele zostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...