Skocz do zawartości
aerial

gtx980 no signal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kartę graficzną referent gtx980. Karta działała, był na niej blok wodny.

Musiałem rozebrać chłodzenie, i wrócić do powietrza, wyjąłem kartę, zdjąłem blok, założyłem z powrotem referencyjny cooler na gtx980.

I mam brak sygnału na monitorach. Wentylator się kręci, podświetlane logo świeci. System się ładuje (widać po diodach power/hdd i możliwości zamknięcia przyciskiem power z pewnym opóźnieniem).

Karta daje "no signal" na wszystkich wyjściach (podpięte 3 monitory), nie wyświetla się nic, włącznie z biosem.

 

próbowałem:

- odpalić komputer na igpu, z włożonym gtx980 w slot pci-e, w menadżerze urządzeń nie widać drugiego gpu, tylko integrę (jak zrobię to samo z inną kartą w pci-e to ją widać)

- włożyłem inną starą kartę do pci-e = wszystko działa

- sprawdziłem gtx980 na innym komputerze (inna płyta, zasilacz i procesor) - ten sam efekt = no signal

- zdemontowałem cooler z karty i założyłem ponownie (nic nie jest ukruszone, ogólnie wygląda normalnie, wszystkie thermopady są na miejscu, cooler był tylko raz zdjęty (i założony był blok wodny), a potem z powrotem zamontowany po zdjęciu bloku wodnego

 

Jakieś pomysły, czy zyskałem właśnie drogi (i duży) breloczek? :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie karta jest trupem możliwym do zreanimowania. Uszkodzenie powinno być typu "zarysowana/przerwana ścieżka" (choć przy obecnych PCB nie tak łatwo to osiągnąć), urwany rezystor czy podobna pierdółka. Skoro z kartą w slocie wstaje komp (nie działa zabezpieczenie zasilacza) nie jest to raczej jakieś poważne uszkodzenie.

 

Obawiam się, że kierunek: entuzjasta-elektronik.

 

Bez założonego chłodzenia odpalałeś?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie można znaleźć schemat płytki gtx980? Chodzi mi o pełne oznaczenia wszystkich elementów smd.

 

Potrzebne mi są parametry tego brakującego elementu:

 

Js45tFb.jpg

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba rezystor, powinien być opisany.

Sprawdź na innych elementach obok, czy są poopisywane, jak tak - znajdź kogoś z grafiką z takim samym pcb i sprawdź opis brakującego elementu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest opisany. Mam dużą lupę i nic nie ma ani na płytce, ani na elementach obok. Tzn. wnioskuję na podstawie innych rezystorów czarnych które są w pobliżu.

Mierzyłem je miernikiem i mają różne wartości od kilku kilo do kilkudziesięciu ohmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy magnes je przyciąga? :)

 

nie do znalezienia w ten sposób btw. za duży worek w odkurzaczu, jeszcze jest cały pełen

 

lepszy screen:

 

cEBbOFg.jpg

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że odpaliłeś już oc.net [; Jedyne co mi przychodzi do łba to znaleźć dobrą duszę która pomierzy wszystkie czarne rezystory ;) 

Patrzę na swojego strupionego GTX'a - żadne małe guano nie ma oznaczenia O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że żeby to zmierzyć, trzeba wylutować z płytki, w przeciwnym wypadku mierzysz zupełnie inną rezystancję. Nie sądzę żeby byli na to chętni :D

 

Są jakieś opisy vmodów, dotyczą nieco innej sekcji pcb, i tam są dokładnie opisane ile ma jaki rezystor. Zastanawiam się skąd oni to wiedzą, skoro schematy kart z opisem wszystkich elementów nie są nigdzie opublikowane.

 

edit:

chociaż po zmierzeniu tych punktów w których powinien rezystor siedzieć, wychodzi że jest w szeregu, także wystarczyłoby żeby ktoś kto posiada taką kartę zmierzył bez odlutowywania

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że dało się zmierzyć ten opór bez odlutowania z płytki, akurat był  w szeregu i odczyt jest wtedy prawidłowy.

 

Po przylutowaniu takiego samego rezystora (33 ohm), karta ożyła i działa normalnie. Lutował ryba bo nie mam skilla/sprzętu do tak małego smd.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...