Skocz do zawartości
frozen-

Czy zasilacz da radę uciągnąć tę konfigurację?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, pytanie jak w temacie.


Konkretny opis przypadku: posiadam zasilacz BeQuiet! Straight Power E9 580W (http://www.morele.ne...d-bn198-422637/), który obecnie ciągnie i7-3770k (bez OC), GTX 660 Ti od Gigabyte (wersja OC), 4 kostki RAM, 2 ssd (plextor m5p 128gb, oraz samsung 950 pro 512 poprzez adapter m.2 > PCI-e), jeden dysk talerzowy WD Blue 1TB, oraz kartę Sound Blaster ZxR. To wszystko na płycie głównej MSI Z77a-G43.


Planuję wymienić kartę na 980 Ti od EVGA w wersji Classified. I tutaj jeszcze jedna ważna informacja: komputer od marca 2013 był włączony dosłownie non stop (mniej niż 1 tydzień sumarycznego downtime, konfiguracja nie zmieniała się poza dodaniem po drodze 950 pro i karty dźwiękowej). Domyślam się, że taki sposób używania mógł wpłynąć na żywotność PSU. Wg. pcpartpicker ta konfiguracja, już z nową kartą graficzną powinna zjadać ~485W. Czy w moim zasilaczu zostało jeszcze tyle mocy?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien dać radę. W końcu nie jest wcale taki stary, no i GOLD. 

Jak masz pieniądze to możesz wziąć dla spokoju i  zniwelowania obciążenia EVGA G2 650W, 750W - ale dopiero jak ci padnie ten.

Pieniądze co prawda są... ale wolałbym je przeznaczyć na inne rzeczy niż nowe PSU. Szczególnie, że obecne kupowałem z myślą, że pociągnie minimum 6 lat. ;-) Swoją drogą czy te zasilacze EVGA są ciche? Bo to jedna z rzeczy, na które patrzę (buda to Define R4 wyciszona) i tym też kierowałem się kupując obecny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak chcesz ciszy, to kupujesz zasilacz, który nawet przy max wykorzystaniu twoich podzespołów, pracuje z obciążeniem niepowodującym załączenie wentylatora lub pracującym z prędkościami w zasadzie niesłyszalnymi.

 

Co do G2 musieliby się wypowiedzieć posiadacze.

 

Poza tym cisza dla jednego, może nie być tym samym dla drugiego (Ten drugi ma mieć 0dB i kuniec)

 

Tu masz np:

 

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-hx750i-750w-140mm-fan-modular-psu-cp-9020072-eu-659679/

 

Komentarze poczytaj, a takich zasilaczy jest sporo na rynku, cena słona.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się rozpisałem i okazało się, że jestem wylogowany:/

RMi/RMx będzie znacznie lepszym wyborem od HXi. RMi ma wentylator FDB>HXi ball-bearing>RMx sleeve(choć w niektórych montują FDB). Też lepszym od Straight Power, RM650x najtańszy.

RMx ogólnie są lepsze od HXi. Nie pamiętam dokładnie dlaczego, ale na jakimś forum ładnie to wypunktowali. Google nie pomaga :/

 

Jedyne co może zawieść w twoim obecnym zasilaczu to kondensatory CapXon, więc możesz zaryzykować i dopóki nie będzie nic brzęczeć ani piszczeć to powinno być ok albo kupić nowy zasilacz, a stary opchnąć póki działa. Ja osobiście kupiłbym RM650x/RM650i, ewentualnie 750W (wszystkie 10 lat gwarancji->po jakimś czasie zwiększyli, więc w niektórych sklepach podają 7, a w innych 10).

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Może i Straight9 by wystarczył.

Ja bym poświęcił te 400zł i zakpił do 980Ti nowszy model,czyli Straight Power10  600w.

 Model nowszy i technologie ma lepszą - mniejsze spadki napięć i większą stabilność.

 

 Mam Dark Pro 11 i spisuje się bardzo dobrze a napięcia trzyma wzorowo,ale nie jestem z niego zadowolony,bo ma wysoki prąd rozruchowy i potrafi przy włączaniu listwy wywalić bezpiecznik.

Jak ktoś ma w domu dobrą instalacje elektryczną i obwód 2,5mmCu/16a bezpiecznik  to polecam.

Straight Power-y mają mniejszy prąd rozruchowy a też trzymają napięcia całkiem nieźle.

 

Tak zgadza się Panowie Nemayu i Nostradamus,te Seasoniki platinum wyglądają na jakiś wypas z górnej półki a Corsair RM650X  może być porównywalny,lub lepszy niż Straight Power10 600w pod 980Ti,skoro ma certyfikat 80+gold...Tego nie wiem.

 

 

 

-To moje prywatne zdanie i jak coś proszę o krytykę

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojtam, ojtam. Przynajmniej w przyszłości nie będę musiał zakładać takiego topicu - będę mieć ten spokój, że jakiekolwiek 2-way SLI + kręcone CPU nie będą problemem. A dopłata do takiej mocy szczerze mówiąc nie była taka duża... ~700W za 600-700 PLN czy 1200W za 1100 - wybór wydał mi się oczywisty.

Dzięki wszystkim za sugestie. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...