Skocz do zawartości
ArekkerA85

Zestaw pod Wiedźmina i Darksouls-a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Składam sobie komputer na którym pogram płynnie w Wiedzmina 3 w rozdzielczości 1920x1080. Bajery typu HairWorks będą wyłączone. Posiadam napęd optyczny, dysk SSD, kartę Asus GeForce GTX 660, chłodzenie SilentiumPC Fera 3 HE1224. Potrzebuję resztę włącznie z lepszą kartą graficzną którą dokupię w niedalekiej przyszłości oraz monitorem 24" na który kompletnie nie mam pomysłu. Cena monitora w granicach 800zł. Zastanawiam się również nad podkręceniem procka i ew. przyszłej karty. Osobiście chciałbym zakupić sprzęt oparty na Intelu oraz Nvidii. Preferowany sklep Agito aczkolwiek może być inny (np. Morele), jeśli cena będzie atrakcyjniejsza.

 

Poniżej zamieszczam konfigurację którą sobie wstępnie stworzyłem

Procesor - Intel Core i5-6600 3.4 GHz BOX - 980 zł

Płyta - MSI B150M MORTAR - 345zł

Pamięć - Pamięć Kingston DDR4 2x4GB 2133MHz CL13 HyperX Savage XMP - 188 zł

HDD - Toshiba DT01ACA100 (3.5", 1TB, SATA/600) - 205 zł

Zasilacz - SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus - 183 zł

Obudowa - SilentiumPC Brutus M25 Pure Black - 149 zł

 

Przyznam że cena całkowita nie satysfakcjonuje mnie za bardzo. Zastanawiam się czy nie ma lepszej opcji cena/jakość.

 

Pytanie też czy ten procek da się w miarę sensownie podkręcić na moim chłodzeniu, no i oczywiście czy cały zestaw trzyma się kupy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pograć płynnie w Wiedzmina 3 to sprzedaj tego gtx 660 bo on pozwoli co najwyżej na rozgrywkę w Low 30-40fps. Jak podkręcisz to może coś z med dorzucisz. Więc tu pasuje do płynnej rozgrywki chociaż jakiś r9 380/x lub gtx 960 4gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm bez OC 6500 zamiast 6600? Cena bardziej atrakcyjna aczkolwiek nie wiąże się to również ze spadkiem wydajności? Nie pogardziłbym drobnym wyjaśnieniem.

 

Natomiast gdybym zdecydował się na OC:

 

Intel Core i5-6600K 3.5GHz BOX - 1039 zł

MSI Z170-A PRO - 460 zł

GTX 960 JetStream 4GB DDR5 - 905 zł

 

Będzie ok? Zastanawiam się czy moje chłodzenie i zasilacz wystarczą.

Edytowane przez ArekkerA85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie ok. Do W3 i DS-III znacznie większą wagę należy przywiązywać do karty graficznej niż do procesora.

 

W obecnej sytuacji na rynku powinieneś budować zestaw wokół GTX 970, najlepiej używanego z gwarą, ze względu na spodziewane premiery nowych generacji kart graficznych w najbliższych miesiącach. Czyli budżet około 1300 zł na kartę lub około 1500 w przypadku nowej.

 

Jeżeli potem starczy na wersję z OC to ją bierzesz, jeżeli nie pozostajesz przy i5-6500 i płycie na B150.

 

Zasilacz 500W z niskiej półki (czyli ten Vero) będzie wystarczający do każdej z rozważanych konfiguracji.

 

Do gier DX11 GTX 970 jeszcze bardzo długo będzie bardzo dobrym wyborem, przynajmniej wszystko na to wskazuje. Do gier DX12 niekoniecznie. Dlatego sugeruję używaną kartę, żebyś z niewielką stratą mógł w razie chęci ją zamienić za kilka miesięcy na kartę nowej generacji nVidii lub AMD.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Licytuję właśnie GTX 980 Ti Gaming od MSI za max cenę 1800zł. Pytanie czy karta poradzi sobie na ultra? Tak szczerze to napaliłem się na GTX 1070 ale domyślam się że cena przekroczy 2k a tyle będzie już dla mnie za dużo. Nawet gdyby miała być szybsza od 980 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Licytuję właśnie GTX 980 Ti Gaming od MSI za max cenę 1800zł. Pytanie czy karta poradzi sobie na ultra? Tak szczerze to napaliłem się na GTX 1070 ale domyślam się że cena przekroczy 2k a tyle będzie już dla mnie za dużo. Nawet gdyby miała być szybsza od 980 Ti.

Jeżeli kupisz gtx 980Ti to na 80% będziesz żałował , że nie dorzuciłeś paru stówek na 1070.. z resztą 1070 będzie zapewne równa lub troszkę szybsza...widząc co robi 1080 stawiam na to , że szybsza.

Ludzie, poczekajcie na tą premierę . Ceny mogą oszaleć , lub zostać bez zmian. Nie wiadomo co będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...