Skocz do zawartości
homik363

Komputer sie zawiesza.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z nowym komputerem (2 tyg), komputer w pewnym momencie działania (gra,przeglądarka) potrafi się zawiesić  kompletnie nie reaguje, nawet na klawiaturze nie da się włączyć num locka czy caps locka. Poszukałem trochę internet i sprawdziłem dyski(niby ok), temperatura podzespołów też w normie. Aż skorzystałem z programu OCCT i 3 sekundy bo rozpoczęciu testu komputer się zawiesza  (obciążenie w okolicach 100% rdzeni ). Więc wychodzi na to ze coś jest z procesorem uruchomiłem także program 3Mark i w  teście elementów fizycznych wszystkie rdzenie były obciążone 80-90% ale komputer się nie zawiesił działał sprawnie,wydajnie. Z tego co zauważyłem komputer zawiesza się gdy jeden z rdzeni osiągnie 100%.

I nie mam pojęcia co może by tego przyczyną. Komputer nie kręcony.

 

 

Komputer

intel Core i7-6700K

ASRock Gaming K4, Intel Z170

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz

EVGA GeForce GTX 980 Ti

Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB,

SSD Crucial MX200 250GB

Zasilacz XFX TS Single Rail 650W

Thermalright Macho HR-02 Rev.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry... jaki OS bo takiej informacji nie podałeś

 

 

Kilka razy spotkałem się z podobnymi akcjami a powody były różne - od zasilacza (choć nowy to dawał dupiate napięcia), świrujący ram, raz nawet trafił mi się komputer z jakąś 'trefną' instalką os i po przeinstalowaniu z oryginalnej płyty problemy minęły..

 

Jak polecał kolega - spróbuj z jedną kością ramu...

kontrolnie sprawdź napięcia....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa sam składałeś czy zaproponowany, poskładany i zainstalowany OS przez sklep??

Dyski też nowe? system postawiony od nowa, a może sklonowany z HDD na SSD?

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nóżki w sockecie czyli będziesz musiał zdjąć chlodzenie i wyjąć procka. Przy okazji wyjmij bateryjkę na jakies 30 sekund z płyty głównej. Ustaw wszystko od nowa i aktualizacja biosu płyty głównej jeśli nie była robiona. System WIndows 10  czy Windows 7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...