Skocz do zawartości
c433

Dysk SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Poluje na dysk SSD Crucial 480GB czekam aż stanieje jak najbardziej..

 

Jak niedawno można było, przeczytać na waszej stronie Crucial bodajże w lipcu tego roku wyda nowe modele tychże dysków.

PYTANIE:

Czy gdy wyjdą w tym lipcu te nowe modele, czy ten na który poluje nadal będzie chociaż przez jeszcze jakiś czas produkowany czy od razu zostanie wysprzedawany aż do ostatniej sztuki w magazynach..??

Z góry dzięki pozdrawiam.

Edytowane przez c433

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TSRules, co z tego że nie jest polecany? Ale na X-Kom'ie do tego jest darmowa dostawa i przy tym oszczędzam kolejne 20zł. za przesyłkę...

Może mieć nawet pamięci TLC i tak w ciągu nawet kilku lat go nie zajeżdżę - a szkoda bo po kilku latach zapewne zapragnę czegoś nowszego ...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BX200 sobie odpuść , to jeden z gorszych SSD jakie wyszły , gorsze są tylko stare dyski na kontrolerach Sandforce .

 

Jak chcesz brać budżetowego BX-a to tylko seria 100 .

 

Albo dołożenie do MX200 lub Sandiska Plus .

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reyden "jeden z gorszych" - rozwiń to? przekonaj mnie czymś żebym go nie kupił?

Nie wiem: co się z tymi dyskami dzieje - wadliwe, psuja się, do serwisu często trafiają??

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BX200 ma bardzo wolny transfer - jakieś 80 mbit/s , jak ilość danych jest mniejsza niż wielkość bufora to jest jeszcze OK , gorzej jak ilość danych jest większa niż bufor w SSD - wtedy osiągi lecą na łęb na szyję .

 

BX200 480GB ma 6GB bufor .

 

Na potwierdzenie kilka testów - np. tutaj , na PPC , na PCL , Anandtech , Toms Hardware czy tutaj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TSRules obecnie mam 10 letni dysk HDD i nawet najmniej obiecujący dysk SSD to będzie POWER w moim blaszaku.. Jeżeli przez ten dysk nie będę tracił danych - dla mnie żaden problem.

Widzę że bardzo się oburzasz, pewnie dlatego że napisałeś coś czego nawet jednym punktem nie potrafisz potwierdzić. Już od razu mogłem wytknąć ci to, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem (bo nie o to pytam), ale nie pojawiłem się tu aby się kłócić ...

TSRules skoro nie masz w "interesie" pisać i pomagać na tym forum, to proszę cię "nie pisz nic" ...

 

 

 

@reyden dzięki : )

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez c433

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TSRules

Widzę że bardzo się oburzasz, pewnie dlatego że napisałeś coś czego nawet jednym punktem nie potrafisz potwierdzić. Już od razu mogłem wytknąć ci to, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem (bo nie o to pytam), ale nie pojawiłem się tu aby się kłócić ...

TSRules skoro nie masz w "interesie" pisać i pomagać na tym forum, to proszę cię "nie pisz nic" ...

 

 

nie wiem gdzie sie oburzam, na głównej stronie masz kilkaset artykułów i testów, wystarczy poszukać

 

wyszukiwanie, łączenie, analizowanie faktów oraz wyciąganie wniosków przyda ci się w dorosłym życiu więc od czasu do czasu warto spróbować ...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leon166 w 90% komputera używam do serfowaniu po internecie, na nic innego nie mam raczej czasu, a nawet jak bym miał to i tak by mi było go szkoda.. :)

Najbardziej podoba mi się czas do załadowania systemu, niedawno (raczej dla żony), wymieniłem dysk HDD na jakiegoś używanego 4 letniego SDD w laptopie, fenomenalnie wszystko przyspieszyło - jak bym nowego laptopa kupił :)

W stacjonarnym mam 10 letniego 250 GB HDD, wiec opcja 480GB dla mnie wygląda już dużo rozsądniej.

 

@reyden co do tych testów to OK, w sumie i tak raczej poczekam na premierę tych nowych dysków do tego lipca, bo choćby nie wiem co myślę że w magazynie ich zawsze trochę zostanie, a może już lepszą ofertą będzie zakupienie tych nowszych (do tego pojemniejszych) Crucial'ów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@obijak nic nie chce stracić, wiesz coś co mnie zainteresuje?? :)

 

P.S. włośnie chodzi też o to że ani jednego MB nie mam zamiaru tracić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leon166 cieszy mnie to bardzo : )

 

No to przy okazji: można było kiedyś wyczytać, że te jedne z pierwszych SSD były bardzo awaryjne, jak jest z tymi obecnymi SSD - bo co niektórzy chyba tym mnie straszą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...