Skocz do zawartości
Send1N

Laptop Dell miganie obrazu , artefakty...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znajomy przyniósł laptopa z problemem migania obrazu , pojawiają się przy tym różowe tak jakby przezroczyste paski czasami tak jakby zakłócenia obrazu (miganie kolorowych pasków) Rozebrałem go na części, wymieniłem pastę, wyczyściłem, powgrywałem wszystkie możliwe najnowsze sterowniki włączyłem i dalej to samo lecz po chwili zniknęło i laptop chodził całą noc włączony grałem na nim 2 godziny robiłem testy grafiki , skanowałem antywirusami , pracowałem w photoshopie przesiedziałem całą noc. Poszedłem spać laptopa zostawiłem włączonego gdy wstałem dalej było ok więc spakowałem go do oddania ale po 3 godzinach coś mnie tknęło żeby sprawdzić włączam a tu znów to samo przy starcie systemu i po jakiś 3-5 minutach problem ustaje wywnioskowałem że na rozgrzanym lapku problem się nie pojawia i występuje tylko na zimnym. Co to może być rozgrzany laptop działa bez problemu i bez żadnych artefaktów przez cały dzień i noc a po wyłączeniu i odczekaniu aż będzie całkiem zimny problem wraca na kilka minut ?? Ruszałem ekranem aby sprawdzić czy to nie taśma i przy ruszaniu nic się nie dzieje ani nie zmienia.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma tylko integrę Intela, przy podpiętym monitorze przez kabel VGA tylko na ekranie laptopa widać te cuda na moim już nie, czy to nie powód aby wykluczyć grafikę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak.

 

Przyjrzałbym się taśmie no i elektronice panelu. Tak strzelę, że taśma do wymiany.

 

Spróbuj też zaktualizować sterowniki intela do grafiki na najnowsze dostępne, acz to raczej nie to.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki zaktualizowane instalowałem 3 różne wersje teraz mam najnowsze, na elektrodzie piszą ze to wina karty mimo to ze równocześnie na dwóch ekranach tylko na tym w laptopie są te cuda, troche dziwne żeby to taśma byla skoro przy rozgrzanym lapku jest wszystko ok :O ciężka sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...