Skocz do zawartości
Myru

Ocena zestawu 3k+, jakie chłodzenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o zdanie:
http://www.morele.net/inventory/info/z2pZNR/
Do tego gigabyte geforce GTX970 4GB G1 już kupiłem, bo znalazłem ciut taniej nówkę (mam nadzieję, że to nie był błąd?)
Dyski ze starego kompa (1xSSD, 2x HDD), monitor Flatron e2340 1920x1080, buda Zalman Z3 PLUS.
Czy konieczne będzie dokupienie jakiegoś coolera czy boxowe się sprawdzi?

Edytowane przez Myru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Kiedyś myślałem,że nie ma co w chłodzenie typu tower inwestować,dopóki tego nie przetestowałem.

Moim zdaniem warto zainwestować w ciche chłodzenie.

Do procesora,który nie będzie podkręcany Pure Rock powinien w zupełności wystarczyć;

 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-pure-rock-bk009-667931/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeglądnę jeszcze chłodzenia. A ogólnie zestaw wygląda ok? Ciekawi mnie czy ta karta to był dobry wybór? Dałem za nową 1300zł. 
Ram lepiej walnąć 1x8gb czy 2x4gb? Czy bez odczuwalnej różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to Fortis 3.

Ram 1x8. W przyszłości kolejne 8.

Zestawy po 4 są już średnio sensowne. Chyba że ktoś już ma 2x4 i wolne 2 sloty.

 

 

Wysłane z mojego D6603

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Też o fortis3 myślałem,bo jest ponoć wydajniejszy.

Ja tam wolę zagranicznych producentów i lżejsze chłodzenia,nawet jak są mniej wydajnie.

Po co ma mi 1255 g na procesorze zalegać,jeżeli nie ma takiej konieczności.

 

Co do ramu,to sprawa prywatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę zagranicznych producentów i lżejsze chłodzenia,nawet jak są mniej wydajnie.

wychodzi że cos z twoim rozumowaniem jest nie tak  :zonk:

może czas abys przestał się udzielać z takimi głupotami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o fortis3 myślałem,bo jest ponoć wydajniejszy.

Ja tam wolę zagranicznych producentów i lżejsze chłodzenia,nawet jak są mniej wydajnie.

Po co ma mi 1255 g na procesorze zalegać,jeżeli nie ma takiej konieczności.

 

Co do ramu,to sprawa prywatna.

W takim razie może wymień swojego Dark Rock3 na BOX. Jest chiński i sporo lżejszy.  :damage_wall:

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zapytam jeszcze czysto teoretycznie, bo tę grafę da się podkręcić (nigdy się w to nie bawiłem i się nie znam, ale może kiedyś), co wiązałoby się z większym poborem mocy i czy w takim wypadku ten zasilacz będzie miał wystarczająco zapasu by to uciągnąć czy lepiej od razu dołożyć do trochę mocniejszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę.

Oczywiście zawsze lepiej dołożyć te 30zł do lepszego.

Twój ma 432W na +12. SYSTEM POWER 8 500W za 209zł ma 456W na +12.

24zł różnicy w cenie, a moim zdaniem warto.

Idąc dalej EVGA : 500B ma ich już 480W w cenie 249zł.

Idąc jeszcze dalej masz moje G550M z 504W na +12, ale to już prawie 308zł

Możemy tak iść do 1200W i dalej, zasilacza nigdy za mało.

Trzeba zawsze znać umiar i potrzeby.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dorzucę Fortis 3, pastę Arctic Silver 5 i zasilacz zmienię na SYSTEM POWER 8. Myślę, że już będzie wszystko ok. 
Dzięki wszystkim, jak ktoś chce coś dodać to proszę bardzo.

 

edit. I ram zmienię raczej z 
Corsair Vengeance LPX, DDR4, 8GB, 2133MHZ CL13 na Kingston Savage DDR4, 8GB, 2133MHz, Cl13 ale w jednej kości, bo dopiero zauważyłem, że tam było w dwóch.
Zwłaszcza że przy Corsair piszę czas dostawy tydzień dłużej.

 

edit2. Co sądzicie o kupnie 200zł taniej używanego i5 6600 ? Przy procesorach jest dużo mniejsze ryzyko z używkami z tego co wiem.. Warto? 

Edytowane przez Myru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

wychodzi że cos z twoim rozumowaniem jest nie tak  :zonk:

może czas abys przestał się udzielać z takimi głupotami

Zdarzały się przypadki,że tak ciężkie chłodzenie uszkodziło mocowanie na płycie głównej podczas transportu.Nie ufam polskim firmom i nie mam do nich przekonania.

W takim razie może wymień swojego Dark Rock3 na BOX. Jest chiński i sporo lżejszy.  :damage_wall:

Jak bym cofną czas,to kupił bym lżejsze i tańsze chłodzenie typu tower o podobnej,lub ew... niewiele mniejszej wydajności.

OK, dorzucę Fortis 3, pastę Arctic Silver 5 i zasilacz zmienię na SYSTEM POWER 8. Myślę, że już będzie wszystko ok. 

Dzięki wszystkim, jak ktoś chce coś dodać to proszę bardzo.

 

edit. I ram zmienię raczej z 

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 8GB, 2133MHZ CL13 na Kingston Savage DDR4, 8GB, 2133MHz, Cl13 ale w jednej kości, bo dopiero zauważyłem, że tam było w dwóch.

Zwłaszcza że przy Corsair piszę czas dostawy tydzień dłużej.

 

edit2. Co sądzicie o kupnie 200zł taniej używanego i5 6600 ? Przy procesorach jest dużo mniejsze ryzyko z używkami z tego co wiem.. Warto? 

Ja bym kupił nowy procesor,chyba,że używany Masz z pewnego na 100% źródła. :mellow:

 

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6600-3-3ghz-6mb-oem-cm8066201920401-778352/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzały się przypadki,że tak ciężkie chłodzenie uszkodziło mocowanie na płycie głównej podczas transportu.Nie ufam polskim firmom i nie mam do nich przekonania.

 

Jak bym cofną czas,to kupił bym lżejsze i tańsze chłodzenie typu tower o podobnej,lub ew... niewiele mniejszej wydajności.

 

Ja bym kupił nowy procesor,chyba,że używany Masz z pewnego na 100% źródła. :mellow:

 

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6600-3-3ghz-6mb-oem-cm8066201920401-778352/

Kto Tobie takich za przeproszeniem bzdur naopowiadał, że je teraz rozsiewasz po forum...

 

Wysłane z mojego D6603

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił nowy procesor,chyba,że używany Masz z pewnego na 100% źródła. :mellow:

 

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6600-3-3ghz-6mb-oem-cm8066201920401-778352/

Super, polecasz oem z gwarancją 1 rok, gdy w tej samej cenie jest box z gwarą 3 lata. Ić stond, że zacytuję klasyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...