Skocz do zawartości
ogoor93

Ulepszenie obecnego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W najbliższym czasie chciałbym stopniowo ulepszyć mój leciwy zestaw i potrzebuje kilku porad. Zestaw na chwilę obecną wygląda tak:

 

i3-3220 3.3Ghz

MSI Radeon 7850 1gb 256bit

MOBO MSI B75A-G41

2x 4GB RAM DDR3 1600Mhz Kingston HyperX

Zasilacz Chieftec A-80 500W

 

Na początek zakupuje SSD i wybór chyba padnie na Sandiska 250Gb, w dalszej kolejności chciałbym zmienić Procesor i grafikę. Odnośnie procesora zastanawiam się czy wymienić go na i5 lub i7 na LGA 1155 (skłaniam się ku tej opcji gdyż nie będę wtedy musiał wymieniać całego MOBO i RAM) czy różnica między tą generacją, a obecną jest tak duża że nie opłaca się już inwestować w starszą i przejść na Skylake. Odnośnie grafiki to rozważam czy szukać bardziej w 960 czy 970 tylko nie wiem jak z poborem mocy tych kart i czy taki zestaw dźwignął by mój zasilacz czy trzeba by go było również wymienić. Z grafiką najprawdopodobniej wstrzymam się do premiery tegorocznych modeli bo pewnie pojawi się kilka ciekawych opcji. Bardzo chętnie przeczytam opinię osób które znają się na temacie bardziej niż ja. Dodam jeszcze że gram głównie w Guild Wars 2 i czasem Hearthstone czy CS więc nie potrzebuje kombajnu, tylko coś co poradzi sobie na wysokich detalach z Guild Warsem tak aby FPSy nie spadały poniżej 40 w momencie gdy na ekranie jest sporo graczy (world eventy itp.)

Edytowane przez ogoor93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym procka do tej płyty, jakiegoś i5. Nie ma sensu wymieniać wszystkiego.

 

Odnośnie grafiki to poczekałbym na nowe karty. Jeżeli będą dobre, to używki 970 spadną z ceną albo kupisz coś nowego od AMD lub nvidii.

 

Sandisk ssd plus pewnie będzie ok.

 

Osobiście nie wymieniałbym zasilacza, bo wydaje mi się że styknie. Może się wypowiedzieć ktoś kto bardziej w tym siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierunek masz prawidłowy i5 + 960,970. Reszta nada się.

 

Druga opcja - sprzedać i kupić nową generację. (Broadwell, Haswell) - płyta pod DDR3 (możesz zostawić swój ram) lub skylake i płyta DDR4.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...