Skocz do zawartości
daevi

Lenovo T420 - Jaki zamiennik baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuje kupić do T420 baterie bo obecna fabryczna jest zdegenerowana. Myslalem o zamienniku 4400mha marki Green Cell lub odrobine droższej Enestar. Z tego co wiem obie Chińskie z czym osobiscie nie mam problemu :). 90 |PLN Green Cell natomiast Enestar 110pln

 

Mial ktoś doswiadczenia z ogniwami wspomnianych producentów ?? 

 

BTW orientuje się ile wytrzymuje mniej wiecej T420 na naladowanej baterii 4400mha ?? Zależy mi mniej wiecej na mobilnej pracy do 2,5h dziennie na oszczednych ustawieniach.

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest o zwiększonej pojemności i daja gwarancję do  30 dni zwrot w razie niezadowolenia. Nie znam ani baterii ,ani nawet opinii na ten temat,ale ta gwarancja to zawsze coś :

http://allegro.pl/bateria-lenovo-thinkpad-t410-t420-t510-t520-w510-b-i5880144795.html?bi_s=ads&bi_m=p1,5&bi_c=89489

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie marki mają dobre opinie. No ale też nie ma co wymagać od baterii za 100zł, że będzie tak samo dobra jak ta za 300zł. Patrząc po opiniach na allegro największego sklepu GreenCell to mają dobre opinie, a jakieś ewentualne neutrale/negatywy dotyczą zaniżonej pojemności baterii, co pewnie wiąże się z niższą jakością ogniw. Więc ja bym zaryzykował - 100zł na baterię nie jest majątkiem, a tak patrząc po forach raczej nikt nie skarży się szybszą degradację czy jakieś większe problemy.

 

BTW orientuje się ile wytrzymuje mniej wiecej T420 na naladowanej baterii 4400mha ?? Zależy mi mniej wiecej na mobilnej pracy do 2,5h dziennie na oszczednych ustawieniach.

A skąd my mamy wiedzieć co tam masz w tym Lenovo? 44kWh spokojnie starczy na 3h o ile nie masz tam i7 obciążonego na 100% ;)

 

Spróbuj z regeneracją ogniw baterii.

Regeneracja wychodzi drożej. Już same ogniwa samsunga/panasonica dają sporą przebitkę, jakieś 2 razy więcej niż te GreenCell ;) ;)

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Przekonam się w takim razie ile warte są baterie Green Cell . Ciekawe co obejmuje taka 12 miesieczna gwarancja.

 

Edit:

 

:) Po małych poszukiwaniach trafiłem na stronke:

 

https://www.ibatt.pl/notebook/IBM-Lenovo/ThinkPad_T420.html

 

Pod wskazanym linkiem zaintrygowal mnie model trzeci od góry. Ogniwa samsunga, 12msc gwarancji :) 127 PLN.

 

Chodzi o model Model iB-A430 (Ogniwa klasy A+ SAMSUNG) 

 

Co sądzicie ?

Edytowane przez daevi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...