Skocz do zawartości
Frasier

Rozbudowa RAM w laptopie - czy dobry wybrałem?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptopa HP G6-2233 z procesorem Sandy Bridge i3-2370M. Obecnie ma 4GB RAM i jeden wolny slot. Chciałbym dołożyć kolejne 4GB pasującego RAM bo zaczyna go brakować i mieć mały boost z dual channel (głównie iGPU).

Screen z CPUZ:

MeprXXs.png

 

Moim zdaniem ta pamięć pracuje jako 1333MHz, pomimo tego, że jest (co widać w SPD) 1600MHz, pewnie przez ograniczenie chipsetu zjeżdża.

Pytanie - jaką dokupić? To jest CL9, prawda? Ale to jest CL9 przy 1333MHZ, o ile patrzę dobrze na SPD, przy 1600MHZ to jest CL11, zatem czy najwłaściwsza będzie taka kość?

 

Zgłupiałem, bo  na Morele widze np.:


Pamięć do notebooków Crucial 4GB DDR3L 1600MHz CL11 SODIMM 1.35V (CT51264BF160BJ)

 

Czyli 1600 CL11 - zjedzie do 1333 CL9 i będzie pasować? Myślę o tym, bo to Crucial=Micron, tak jak ta kość.

 

A może lepiej::


Pamięć do notebooków GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333S364L9/4G)

 

Pamięć 1333MHZ CL9,  9-9-9-24 jak na screen z SPD

Mam jednak wątpliwość, czy pomimo tego, że bazowe taktowanie ma takie jak oryginalna kość po zjechaniu, to czy będzie działać OK w dual channel.

 

Miał ktoś doświadczenia z Goodramami w HPkach, czy może brać coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź najtańsze 4GB 1600 CL11 z napięciem 1,35V.

Nabyłem Cruciala z pierwszego linku, jeszcze zdążył potanieć o bodajże 4,5 złotego :-). 61,50 zł w sumie.Wszystko chyba działa poprawnie, zjechał do CL9 i 1333MHz, jest dual. Trochę gimnastyki było z włożeniem, ale tak to jest jak się pierwszy raz coś poza dyskiem twardym w laptopie wymienia. Dziękuję za odpowiedź i upewnienie się.

XjLjqlS.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...