Skocz do zawartości
MrP

Monitor do grafiki i montażu wideo [max 2500 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 


 poszukuję monitora, który będzie wykorzystywany w studio graficznym przy obróbce grafiki, edycji zdjęć oraz montażu filmów z wykorzystaniem następujących programów: Photoshop, Corel, Sony Vegas, Adobe Premiere, Illustrator, After Effects.


Monitor będzie podłączony do laptopa, który będzie główną jednostką komputerową ze względu na brak komputera stacjonarnego. Podłączenie najprawdopodobniej przez złącze HDMI 1.4 lub 2.0 (w zależności jakie będzie posiadał laptop) lub być może Display Port.


Planuję zakupić laptop, do którego podłączę przyszły monitor zewnętrzny. Proponowane modele to: Dell Inspiron 7559, MSI GE62 Apache Pro, Acer VN7-592G, Lenovo Y700 - wiem, że nie wszystkie posiadają display port, więc z resztą będzie się łączył za pośrednictwem HDMI, ale nie wiem w jakiej wersji, a podobno w HDMI 1.4 wyższe rozdzielczości są przesyłane z częstotliwością 30 MHz ( nie jestem pewien czy też 1920x1080)


 


Oczekiwania dotyczące monitora:


1. Matryca Matowa IPS lub PLS


2. Wielkość minimum 24 cale,


3. Rozdzielczość przynajmniej fullHD 1920x1080 o dobrym odwzorowaniu barw sRGB oraz AdobeRGB. 


 


Budżet to ok 2500zł


 


z góry dzięki za propozycję. 


Edytowane przez MrP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO CG247 wydaje się być odpowiedni (ma wbudowany czujnik do kalibracji sprzętowej). Przy kwocie 2500zł ciężko będzie odszukać prawdziwie odpowiedni do Twoich potrzeb sprzęt.

 

ps. jeśli masz już DOBRY kolorymetr, radzący sobie z szerokim gamutem, to można by szukać czegoś tańszego niż wskazany przeze mnie EIZO CG

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za propozycję, ale mocno ponad mój budżet. A co powiesz o EIZO EV2455 ? 

 

Jaki kalibrator powinienem nabyć do sprzętu w tym przedziale cenowym ?

 

Poproszę o propozycję innych modeli w miarę możliwości mieszczących się w moim budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o EIZO EV2455 ?

 

- brak w nim kolorymetru (a sensowny kosztuje jakoś ~1 tys złociszy)

- chyba wszystkie EV mają "nie-szeroki" gamut, więc spodziewał bym się pokrycia ~72% AdobeRGB

- osobiście mam EIZO S i super-równomierne to nie jest (brak DUE), ... tego samego spodziewałbym się po EV (chyba, że trafisz na równą sztukę, czyli ruletka)

 

Mówiąc krótko: EIZO EV to NIE jest sprzęt do profesjonalnej pracy z kolorem.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...