Skocz do zawartości
Hi 5

Wydajność aktualnego cpu do nowych gpu.

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy temat,więc witam i pozdrawiam.

 

Przez bardzo długi czas pc służyło mi do wszystkiego,tylko nie do gier,sytuacja się zmieniła, przyda się coś w zastępstwie zabytkowego 7300 gs.

Konfig to P6T, SE Xeon X5570 ,G550M i 12GB ram 1600 Kingstona,chłodzenie cpu box bez oc.

Obserwując nadchodzące gpu i szaleństwo wysprzedaży gtx 970,będę szukał coś podobnej wydajności co wymieniony gtx 970.

Tylko czy ma to sens do tak starej platformy,ogólnie wystarcza mi na co dzień aż nadto,tylko czy gpu rozwinie skrzydła.

Rozdzielczość fhd i nic więcej.

Będę wdzięczny za uwagi.

Edytowane przez Hi 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie ma jakość renderingu (wysoki MSAA np. x8 bardziej obciąży GPU od braku AA), no i konkretny tytuł (jedne gry bardziej obciążają CPU, a inne GPU). Ja bym kupił to nowsze, szybsze GPU do gier i nie przejmuj się, że CPU będzie wąskim gardłem (zwiększysz jakość renderingu, bardziej obciążając GPU, a w przyszłości nowe gry lepiej wykorzystają wiele wątków Twojego CPU, więc ryzyko wąskiego gardła w postaci CPU nawet powinno zmaleć)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...