Skocz do zawartości
SDRG

Poszukuję laptopa służbowego na wyjazd do 2.000 ,-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie w ten jakże słoneczny dzień. Przejdę od razu do sedna - niebawem szykuje mi się wyjazd na kilka miesięcy do Islandii i do tej podróży będę potrzebował laptopa, bo wiadomo - stacjonarnego raczej nie wezmę, trochę nie wypada. 

 

W każdym razie - postaram się przedstawić wszystkie najważniejsze rzeczy jakich wymagam od sprzętu, który chciałbym ze sobą wziąć:

 

  • Cena do max. 2 000 złotych, z odchyleniem w górę o max. 200 złotych
  • Napęd CD/DVD
  • Wejście USB ( co najmniej jedno )
  • System operacyjny opcjonalny ( mam swój, który mogę wgrać więc chyba zbędne byłoby zakupowanie kolejnego )
  • Dysk twardy HDD ( nie zależy mi na SSD ) o pojemności minimum 150 GB
  • W miarę długa żywotność bez ładowania ( w granicach rozsądku, wiadomo )
  • Marka laptopa ASUS lub Lenovo ( nie obowiązkowo ale jestem z pewnych powodów przywiązany do tych marek )

Jak wspomniałem - laptop typowo służbowy. Do pisania dokumentów, przeglądania "prostych" stron internetowych, oglądania czasem jakiś filmów, może nawet jakaś rozmowa na skype ale ogólnie to nic co by wymagało mocno rozbudowanego technicznie sprzętu.

 

I to by było w sumie na tyle - jeśli potrzebne są jeszcze jakieś istotne informacje odnośnie moich wymagań, oczekiwań - proszę pytać śmiało, ja chętnie odpowiem.

 

Z góry chciałbym podziękować za udzieloną pomoc i mam nadzieję, że temat jest całkowicie poprawny z regulaminem tu panującym.

Edytowane przez SDRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Prosaid bardzo Ci dziękuję za te propozycje. Po dokładnym wglądzie i porównaniu tych laptopów, ten ostatni wydaje mi się bardzo korzystny dla mnie. Nie ma nadmiernej ilości bajerów, wydaje się bardzo... złożony, bez kombinowania i zbędnych bajerów. Cena nieco wyższa ale za tą jakość wydaje mi się, że uczciwa. Dziękuję bardzo za podesłanie mi propozycji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Prosaid bardzo Ci dziękuję za te propozycje. Po dokładnym wglądzie i porównaniu tych laptopów, ten ostatni wydaje mi się bardzo korzystny dla mnie. Nie ma nadmiernej ilości bajerów, wydaje się bardzo... złożony, bez kombinowania i zbędnych bajerów. Cena nieco wyższa ale za tą jakość wydaje mi się, że uczciwa. Dziękuję bardzo za podesłanie mi propozycji :)

 

Propozycja 2 corowca 2Ghz? I3? Okiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten laptop nie ma ani aluminiowej klapy, ani kamerki 3D, ani też głośników JBL. Poza tym dyski SSD standardowo sam dobrze wiesz jakie są montowne w zestawach - budżetówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekujesz po szablonie w którym podmieniany jest tylko link z konfiguracją?

W dodatku Wasze informacje często nijak mają się do tego co mamy w polskich sklepach, bo opieracie się głównie na recenzjach sprzętu z rynku amerykańskiego, który nierzadko ma inne parametry niż nasz europejski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekujesz po szablonie w którym podmieniany jest tylko link z konfiguracją?

W dodatku Wasze informacje często nijak mają się do tego co mamy w polskich sklepach, bo opieracie się głównie na recenzjach sprzętu z rynku amerykańskiego, który nierzadko ma inne parametry niż nasz europejski.

 

Ale przecież to nie są moje informacje, więc nie wiem czemu piszesz Wasze. Ja nie odpowiadam za to że gość nie wie co pisze, przykro mi.

 

W budżecie:

Dell Inspiron 3543 i5-5200U/8GB/500 GF920M

Renomowana marka dell, dobrze spasowana obudowa. Procesor i5ulv Broadwell'a optymalnie w tej cenie + grafika GeForce'a z 2GB pamięci vRAM wystarczy żeby zagrać w jakąs prostą starszą grę, czy na co dzień. Optymalna ilośc pamięci RAM. Dobry serwis dell'a, typu domowego.

 

Z alternatyw:

ASUS R556LJ-XO164D-8 i5-5200U/8GB/1TB/DVD GF920M

Dobrze spasowana obudowa, matryca tutaj matowa, antyrefleksyjna. Bardzo dobra kultura pracy pod obciążeniem. Dobre podzespoły w tej cenie jak wyżej.

 

Ewentualnie w takiej konfiguracji:

ASUS R556LJ-XO164D i5-5200U/4GB/240SSD/DVD GF920M

Z szybkim dyskiem SSD w zestawie, rozsądnej pojemności - znacznie przyspieszy pracę systemu i programów.

 

Szukając najlepszej jakościowo matrycy, coś większego 17,3":

Lenovo Z70-80 i3-5020U/4GB/1000/DVD-RW GT840M FHD IPS

Matryca FullHD matowa, IPS bardzo dobrej jakości (IPSy to najlepsze jakościowo matryce w laptopach) - wysoka luminacja i kontrast, szerokie kąty widzenia. Dobrze spasowana obudowa z aluminiową pokrywą. Niezłe wydajnościowo podzespoły - procesor i3ulv Broadwell'a po OC taktowania do bazowego i5-tki, dość mocna karta graficzna GeForce'a w tej cenie, bliźniacza do GF940M przed re-brandem. Dobrej jakości głośniki.

  
Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowokuje i obrażam? Zapytaj czy Ideapad 700 czarny ma JBL-e.

Zapytaj się też czy Z51-70 ma KLAPĘ ALUMINIOWĄ.

bo to że ja napiszę -> wczoraj, 20:26

a ty zedytujesz post -> Użytkownik Prosaid edytował ten post dziś, 08:52

i będziesz twierdził, że ja prowokuję i obrażam, to umrę ze śmiechu.
 
 
Wracając do tematu:

 N2840 - celeron bardzo słaby

 AMD A6-6310 - AMD także dość słaby, ma 4-rdzenie fizyczne ale słabe wydajnościowo.

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ modele z i5ulv są sygnowane na obudowie mianem JBL, natomiast wersja z i3ulv nie, tak samo jak wersja biała ideapada 700 w tej samej konfiguracji co czarna bez loga JBL, gdzie jak się okazuje nie ma głośników JBL, choć konfiguracja tych laptopów jest taka sama. Tak samo konfiguracja producenta nie mówi o obecności głośników JBL w modelu z i3.

 

Poza tym pozostaje kwestia jak mówię wykonania, kamerki intel realsense itd.

Uważasz że obecność a brak aluminiowej obudowy to jest mała różnica? Świetnie.

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisane jest:
 

 

 

W najwyższej opcji głośniki stereo 2 x 2,5 W JBL z certyfikatem Dolby® DS 1.0 Home Theater®

Tak jak jest napisane:
 

 

 

W najwyżej opcji Intel® Core™ i7 piątej generacji

Jeśli uważasz że takie słowa i dyskusja to prowokacja, czy zwrócenie uwagi że piszesz że to obudowa jest aluminiowa a nie wnętrze wokół klawiatury, to nie mam z Tobą o czym rozmawiać nawet, bo to strata czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego 'cechy'.
Wiesz co to jest obsługa konta fanpage firmy? Tam może siedzieć ciocia Jadzia z warzywniaka nawet zza rogu.

 

Poza tym pisałeś to w ciemno, bo zapytałeś się dopiero po fakcie - czyli po napisaniu że to głośniki JBL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...