Skocz do zawartości
bziumak

OC MSI Z170M Mortar + G4400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam MSI Z170m mortar + g4400, chciałbym podkręcić procesor, ale przed wgraniem modowanego biosu wolę zapytać, czy ktoś walczył z tym tematem.

 

Bios znalazłem dostępny tutaj: http://overclocking.guide/download/msi-z170a-gaming-pro-non-k-oc-bios-5/

 

może macie inny sprawdzony bios,lub jakieś doświadczenia. Będę wdzięczny za wszelkie informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafikę masz na pci-e?

Tak 6670gt.

 

Całość zestawu wygląda na chwilę obecną tak:

MSI Z170M Mortar

Pentium G4400 -> na razie chłodozony boxem -> docelowo i3-6100

Geil Dragon 2666 cl15 16GB (2x8GB w Dual Channel) -> xmp ustawione na 2800 cl 16

Thermaltake se 630

Grafika 66700gt - pożyczona do testów, docelowo nie wiem co będzie

Wszystko zamknięte w NZXT S340

 

W ramach OC:

1. Na chwilę obecną muszę podbić napięcie i zobaczyć jaką osiągnie temp. CPU, żeby wiedzieć czy bez wymiany chłodzenia jest sens coś robić

2. Jeśli nie będzie tragedi chce wgrać modowany Biosa i spróbować kręcić

3. Pytanie czy bios z pierwszego link jest sensowny, może macie coś sprawdzonego

4. Dodatkowe pytanie czy pamięci mogę trzymać na xmp-> 2800 czy zejść niżej w instrukcji była zawarta informacja, żeby zostawić koło 2600. 2800 pamięci robią na 1,25 pytanie do ilu mogę podbić napięcie, żeby spóbować pójść np na 3000 :)

Edytowane przez bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...