Skocz do zawartości
Zdebik

Ultimate Voodoo Gaming Machine

Rekomendowane odpowiedzi

Z zamiarem złożenia komputera pod dos'a i win98se nosiłem sie od dłuższego czasu. W 2009 roku kupiłem 2xVoodoo 12MB, SB 32AWE oraz 64Gold. Całość miała pracować na MSI BX Master z P3 -500Mhz.

W 2010 roku cały zestaw prezentował sie następująco:

vdoo.jpg

Całość zamknięta w obudowie HP Vectra VL 600

all2.jpg

Przez ostanie kilka lat, w/w zestaw służył mi do podtrzymywania nóg podczas oglądania filmów i grania :), na szczęście jeden z filmów na youtubie przycisnął mnie i otworzyłem dziadka raz jeszcze.

Na dzień dzisiejszy specyfikacja mojego PC wygląda następująco:

MSI BX Master

P3 1000 Mhz - niestety 133fbs z tego powodu leci na 750Mhz

IMG_1141_zpskvz63rbf.jpg

2xVoodoo 2 12MB SLI

IMG_1137_zps9bqm8ysk.jpg

GeForce 4Ti 4800SE

IMG_1138_zps9fueu0jc.jpg

512MB 133 @ 100Mhz

IMG_1143_zps7fitu12l.jpg

SB64 Gold

IMG_1136_zpsjqhzvvm2.jpg

Ostatnio też nabyłem płytę na VIA Apollo Pro 133 która miała rozwiązać kilka problemów, niestety po 2 tygodniach walki poddałem się i odeśle ja sprzedającemu.

Tym okazem był:

GA-6VX-4X

IMG_1144_zpslukztvui.jpg

Całość prezentowała się zacnie, niestety problemy, o których jeszcze napisze pogrążyły mój wybór.

IMG_1145_zpsxjcsepiq.jpg

IMG_1146_zpsp7dwkf51.jpg

Procek na Gigabycie hulał na 1000Mhz, niestety pojawił się problem z emm386 - powód obsługa usb pod dosem... Problem rozwiązałem kupując klawiaturę na PS/2 i przejściówkę USB-PS/2 dla myszy.

Płyta podczas sprawdzania NVRAM - zawieszała sie często, w dodatku każda zmiana dysków odpalała ten problem. Zmieniałem taśmy, dwa zasilacze, które poszły z dymem :), dużo tego było. Bios najnowszy itd.

Gdy zmusiłem ją do działania, system wieszał się podczas 3d marka 2001, o musie odpalania instalatora przez setupcore z grzeczności nie wspomnę.

• Upvote 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie, że masz zacięcie, aby z tym walczyć + przyznam że ładne zdjęcia :)

Jednak nazywanie tego "ultimate" to spore nadużycie :P Jak byś miał VooDoo V 5500 AGP + np. dwa Athlony MP, to by było co innego ;)

• Upvote 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie, że masz zacięcie, aby z tym walczyć + przyznam że ładne zdjęcia :)

Jednak nazywanie tego "ultimate" to spore nadużycie :P Jak byś miał VooDoo V 5500 AGP + np. dwa Athlony MP, to by było co innego ;)

Masz trochę racji z tym "ultimate", ale zaraz zaraz tez masz fajne foty w swojej galerii "orange vintage" - raczej ich telefonem nie robiłeś.

Chce kupić P3 SL4KL\BR - ale ceny na ebayu powalają. Na tym MSI przy FSB 133 AGP nie wyrabia.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta