Skocz do zawartości
Zdebik

Ultimate Voodoo Gaming Machine

Rekomendowane odpowiedzi

Z zamiarem złożenia komputera pod dos'a i win98se nosiłem sie od dłuższego czasu. W 2009 roku kupiłem 2xVoodoo 12MB, SB 32AWE oraz 64Gold. Całość miała pracować na MSI BX Master z P3 -500Mhz.

W 2010 roku cały zestaw prezentował sie następująco:

vdoo.jpg

Całość zamknięta w obudowie HP Vectra VL 600

all2.jpg

Przez ostanie kilka lat, w/w zestaw służył mi do podtrzymywania nóg podczas oglądania filmów i grania :), na szczęście jeden z filmów na youtubie przycisnął mnie i otworzyłem dziadka raz jeszcze.

Na dzień dzisiejszy specyfikacja mojego PC wygląda następująco:

MSI BX Master

P3 1000 Mhz - niestety 133fbs z tego powodu leci na 750Mhz

IMG_1141_zpskvz63rbf.jpg

2xVoodoo 2 12MB SLI

IMG_1137_zps9bqm8ysk.jpg

GeForce 4Ti 4800SE

IMG_1138_zps9fueu0jc.jpg

512MB 133 @ 100Mhz

IMG_1143_zps7fitu12l.jpg

SB64 Gold

IMG_1136_zpsjqhzvvm2.jpg

Ostatnio też nabyłem płytę na VIA Apollo Pro 133 która miała rozwiązać kilka problemów, niestety po 2 tygodniach walki poddałem się i odeśle ja sprzedającemu.

Tym okazem był:

GA-6VX-4X

IMG_1144_zpslukztvui.jpg

Całość prezentowała się zacnie, niestety problemy, o których jeszcze napisze pogrążyły mój wybór.

IMG_1145_zpsxjcsepiq.jpg

IMG_1146_zpsp7dwkf51.jpg

 

Procek na Gigabycie hulał na 1000Mhz, niestety pojawił się problem z emm386 - powód obsługa usb pod dosem... Problem rozwiązałem kupując klawiaturę na PS/2 i przejściówkę USB-PS/2 dla myszy.

Płyta podczas sprawdzania NVRAM - zawieszała sie często, w dodatku każda zmiana dysków odpalała ten problem. Zmieniałem taśmy, dwa zasilacze, które poszły z dymem :), dużo tego było. Bios najnowszy itd.

Gdy zmusiłem ją do działania, system wieszał się podczas 3d marka 2001, o musie odpalania instalatora przez setupcore z grzeczności nie wspomnę.

 

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że masz zacięcie, aby z tym walczyć + przyznam że ładne zdjęcia :)

 

Jednak nazywanie tego "ultimate" to spore nadużycie :P Jak byś miał VooDoo V 5500 AGP + np. dwa Athlony MP, to by było co innego ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że masz zacięcie, aby z tym walczyć + przyznam że ładne zdjęcia :)

 

Jednak nazywanie tego "ultimate" to spore nadużycie :P Jak byś miał VooDoo V 5500 AGP + np. dwa Athlony MP, to by było co innego ;)

Masz trochę racji z tym "ultimate", ale zaraz zaraz tez masz fajne foty w swojej galerii "orange vintage" - raczej ich telefonem nie robiłeś.

 

Chce kupić P3 SL4KL\BR - ale ceny na ebayu powalają. Na tym MSI przy FSB 133 AGP nie wyrabia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi w tym zestawie nie leży to ten GF4, pasuje tam jak pieść do oka. Widział bym tam raczej TNT2 albo jakieś Rage 128, ale to oczywiście moja prywatna opinia.

Też miałem podobny zestaw. Znaczy mam, Pentium 3 1000 w sockecie na Asusie P3V4X i 768 MB RAM. Dwa Voodoo2 zastąpiło Voodoo5 5500, mające większy sens z chronologicznego punktu widzenia (SLI poszło do innego zestawu z dwoma Pentiumami II 450 ;)). Nie pamiętam co robiło za 2D, chyba właśnie TNT2 od Diamonda albo Matrox G400.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Jedyne co mi w tym zestawie nie leży to ten GF4, pasuje tam jak pieść do oka. Widział bym tam raczej TNT2 albo jakieś Rage 128, ale to oczywiście moja prywatna opinia.


Mam jakąś rive (V550 model karty), ale ten GF był szybszy więc go zostawiłem.

Gdzie i za ile kupiłeś VooDoo 5500?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach






Mam jakąś rive (V550 model karty), ale ten GF był szybszy więc go zostawiłem.

Gdzie i za ile kupiłeś VooDoo 5500?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Diamond Viper V550 to Riva TNT, dobra karta, bardzo dobrej jakości produkt. Wiadomo, nie tak szybka jak GF, ale też wystarczająco szybka do większości gier które przyszło by do głowy odpalać na takim sprzęcie ;)

V5 wyrwałem z Allegro wieki temu za jakieś 200 złotych. Jedyny mankament to lekko grzechoczące łożysko w jednym z wentylatorów - do ogarnięcia, może nie superłatwo jeśli chce się zachować oryginalny wygląd karty, ale da radę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś za 200zł nie kupisz, znaczt kupisz ale 200 dol jak masz szczęście. Kiedyś sprzedałem SB32 AWE (CT3990) za jakieś grosze, z pudełkiem i całą dokumentacją - big mistake :)

Dziś, nawet kupno 486 to naprawdę spory wydatek.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawych rzeczy mam np. płytę Tyan Tiger 133 S1834, a na niej 2x Pentium 3 800MHz Solt 1. RAM SD z 1GB lub 1,5GB.

Grafiki to np. Intelowskie i740, Riva 128, Riva TNT2 Pro, S3Vision864, Matrox G550.

Jest też w pełni sprawna stacja robocza SGI Octane z lat 1997-2000. Klawiaturkę od niej rozebrałem i wyczyściłem na błysk. Mega klimatyczna na PS/2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...