Skocz do zawartości
matibp

Jaka karta graficzna do 350zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad kupnem karty graficznej do 350zł, wstępnie wybrałem te modele:

ASUS Radeon r7 250 1GB GDDR5

 

Sapphire Radeon r7 250 2GB GDDR5

 

A może coś innego doradzicie?

Nic z używanych i karta powinna być cicha.   

Płyta główna Gigabyte GA-M720-US3​ (PCIE 2.0 x16)

Procesor: AMD Phenom x3 8650 2.3ghz

Zasilacz: Corsair 400W

Edytowane przez matibp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupie nic z używanych. A co do nvidii to czytałem że gt 730(bo taką się w tej cenie dostanie)ma wydajność dużo mniejszą od r7 250. Może się mylę, nie wiem .

A co do wersji od Asusa 2GB R7 250 to czy ta wersja ma GDDR5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo był padaką podczas premiery, więc po 3-4 latach do gier się nie nadaje. Zwiększ budżet albo zainteresuj się używkami. Powinieneś patrzeć na GTX950 zamiast wyrzucać 350 zł w błoto.

 

Dotarło?

 

Taptaptap Mlais M52

Edytowane przez radiergummi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś tu mówił że będe grał jakieś gry? Nie potrzebuje potwora. Jest taki kanał na YouTube jak LowSpecGamer a na grafice mi nie zależy. Po prostu chcę odświerzyć komputer!

Pozatym to GTX 950 do takiego grata to jakiś absurd!

Edytowane przez matibp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym to GTX 950 do takiego grata to jakiś absurd!

Wcale nie absurd. Kupisz to R7 250 za 350 zł. Okaże się, że nie będziesz zadowolony z uzyskanego wzrostu wydajności. Za chwilę będziesz pytał jaki cpu i płytę dokupić. Kupisz cpu + mobo i dalej będzie kupa, bo masz tego r7 250 :)

 

Masz teraz szansę kupić gtx950 używany z gwarancją dokładając 150 zł. Zrobisz, co uważasz za najlepsze dla ciebie, nie oznacza to najlepszego wyboru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

​Dobrze ale mam pytanie, czy nie lepiej było wymienić procesor na AMD Phenom II X2 560 odblokować w nim 2 dodatkowe rdzenie i  kupić GT 730 1gb GDDR5?

 

Powtarzam budżet jaki mam to 350zł i nic nie będę dokładał, wiem że to strata no ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy obecnym kursie dolara do złotówki kupowanie takich nowych grafik jest po prostu nieopłacalne, bo za w sumie niemale pieniądze zysk wydajnościowy znikomy, za ~260zł wyhaczysz HD7770 z gwarancją tutaj znalazłem mój stary test gdzie po małym OC wyciśniesz prawie cztery klocki w smarku 2011 z kiepskim prockiem, a R7 250 nawet trzech nie ma ...

 

 

post-165485-0-94534500-1463589401_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w cenie 350zł nowa z zastosowaniem do gier to śmiech na sali.

Używana z gwarancją ma jak najbardziej sens, a powiedziałbym, że jedyne wyjście jak chcesz sensownie wydać pieniądze.

 

Jak już to może rozważyłbym:

 

http://allegro.pl/asus-radeon-r7-260x-oc-128bit-1gb-ddr5-hdmi-dvi-i6185620329.html  czy

 

http://allegro.pl/geforce-palit-gtx-650-ti-oc-1gb-gddr5-okazja-i6201331193.html

 

Podzwoń i popytaj o gwarancję.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sporo ponad budżet (408 zlotych z przesyłką ), myślę,że warto, http://allegro.pl/asus-grafika-hd7870-radeon-ati-2gb-ddr5-i6192706330.html

 

lub słabsza,może bardziej do Twojego zestawu : http://allegro.pl/nvidia-gefroce-gtx-650ti-gigabyte-i6197428633.html#thumb/1

 

Obie są kup teraz,więc mają 14-dniową gwarancję. Na nowe to nawet nie patrzę w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7870 za 400,00 zł byłaby świetnym wyborem, ale podejrzanie niska cena oraz brak odbioru osobistego skłania mnie do stwierdzenie, że to na 99% wygrzewałka z piekarnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...